• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Kamacı'dan değerlendirme

  18.07.2009 07:41
  Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, haftalık basın toplantısında Didim gündemini meşgul eden “Ücretli Otopark” ve “İşçilerin Yerlerinin Değiştirilmesi” konularında açıklamalarda bulundu.
  Kamacıdan değerlendirme
  Kamacı'dan değerlendirme Kamacı'dan değerlendirme Kamacı'dan değerlendirme

  Ücretli otopark uygulaması konusunda bilgiler veren Başkan Kamacı, “Bu ücretli hale gelen yerlerle ilgili olarak yapılan çizimler birkaç gün içinde bitecek. Bu yerlerin nereleri olduğuyla ilgili olarak çalışanlarda tam anlamıyla bilgili değil. Belirlenen çizgilerin dışında kalan yerler ücretsiz olacak. Uygulamada sıkıntılar olabilir ama çalışanlar vatandaşı yaracak. Bunlar sabırla olacak işler, önemli olan iyi niyet. Art niyet aranmamalı” dedi.
  Başkan Kamacı, siyasetle uğraştıklarını doğal olarak muhalefetin olacağını kaydederek, “Biz belediye olarak gelirlerimiz arttırmak zorundayız. Kasabadan şehre geçiyoruz. Bu konuda Didimlilerden duyarlılık bekliyoruz. İleri de ilçemizde değnekçilik dene olaya türeyecekti. Biz bunun önüne geçtik. Biz yasaların dışında bir uygulama yapmadık” diye konuştu.

  YASALARI UYGULADIK
  Didim Belediyesinde çalışan bazı işçilerin yerlerin değişmesi ve yeniden eski yerlerine dönmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mümin Kamacı, “Biz Genel-İş Sendikasıyla yaptığımız sözleşme gereği bir işçiyi 3 aylığına yer değiştirilmesi konusunda sözleşme imzaladık. Bu konuyla ilgili AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem"in açıklamaları oldu. Sayın Erdem ilk önce Aydın"a sahip çıksın. Burası Didim, biz buraya sahip çıkarız. O kendi partisine hesap versin, seçimlerde kaybedilen yerlerin hesabını versin. Biz kendi işçimizi ve belediyemize sahip çıkarız. Biz baskı ve korkutmayla iş yapmayız. 2004 yılından bu yana baskıyla karşı karşıyayız. 2009 seçimlerinde boylarının ölçüsünü aldılar. 2014 yılında da karşımıza yeniden çıksınlar” şeklinde konuştu.
  Başkan Kamacı, yasaları uyguladıklarını ve herkesin kendi işini yapması gerektiğini savunarak, “Sayın Erdem krize işsizliğe çare bulsun.İstihdam yaratsın.Bunların Devlet Hastanesinde işçi attıklarını da biliyoruz.Aynı duyarlılığı orada da göstersinler” dedi.

  YILDIRIM, AKKÖY"DE ZEYTİN SULASIN
  AK Parti"nin 29 Mart"taki adayı olan Hilmi Yıldırım"ı da eleştiren Kamacı, şöyle konuştu: “Sayın Yıldırım diş çekmeye devam etsin. Temizlik işleri Müdürümüzü arayıp da hesap sormaya kalkmasın. Bizonun elemanlarıyla ilgili hesap soruyor muyuz? Herkes belediye başkanı adayı olabilir ama seçim geçti. Sayın yıldırım Akköy"deki zeytin ağaçlarını sulasın. Didim"de AK Parti"yi kuruttu, bari zeytin ağaçlarını kurutmasın. Genel Seçimlere yüzde 47 oy aldıklarında Başbakan demokrasinin tecelli etti”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim