• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Kadınlar seçim startını verdi

  09.11.2008 16:06
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Teşkilatı Kadın Kolları yönetimi, partinin mahalle kadın temsilcileri ile bir toplantı düzenleyerek yerel seçim startını verdi. Kadınların mahelle örgütlenmeleri ile ilgili bilgilerin verildiği toplantıda; Söke Bel
  Kadınlar seçim startını verdi
  Kadınlar seçim startını verdi Kadınlar seçim startını verdi Kadınlar seçim startını verdi


  Toplantıda konuşan CHP Söke Kadın Kolları Başkanı Nurten Sukayar, CHP Kadın Kollarının kurulduğu ilk günden bu yana kadınlar sorunlarının çözülmesi için çalıştığını, kadınların katılımcı olmaları, bilgi ve deneyimlerini geliştirmeleri, daha çok kadının yönetim ve temsil organlarında yer almaları için çalıştığını ve bu alanda tüm siyasi partilere örnek olduğunu söyledi. Kadınlar olmadan iktidar olunamayacağını belirten CHP Söke Kadın Kolları Başkanı Nurten Sukayar; “İktidar yolunda kadınlarımız büyük bir etmendir. Kadınlar her eve rahatça girebilmekte, kolay iletişim kurabilmekte, uzlaşmacı ve yapıcı olmakta, nezaketi temsil etmektedir” dedi.
  Önümüzdeki yerel seçimlerin hiçbir dönemdeki yerel seçimlere benzemediğini ifade eden Söke CHP İlçe Başkanı Sevim Şahin, yerel seçimlerin genel seçimlerin ilk adımı niteliğini taşıdığını belirtti. Yerel seçimleri kadınların var oluş veya yok oluş seçimi olacağını söyleyen Sevim Şahin; “Hayatın her anında ve alanında büyük mücadeleler veren kadınlarımız uyanmalıdır. Kadınlarımız kendilerine değer veren ve sahip çıkan CHP çatısı altında haklarını arayabilirler” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim