• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Jeotermal enerjide iyi haber

  10.09.2008 11:48
  AK Parti Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın için hayati önem taşıyan jeotermal enerji yatırımlarının hızlanması için yeni bir adımın atıldığını açıkladı.
  Jeotermal enerjide iyi haber
  Jeotermal enerjide iyi haber Jeotermal enerjide iyi haber Jeotermal enerjide iyi haber

  AYDINPOST-AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın için hayati önem taşıyan jeotermal enerji yatırımlarının hızlanması için yeni bir adımın atıldığını açıkladı. AK Partili Vekil yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 2007 yılında yenilenebilir Enerji Yasası ve ardından Jeotermal Enerji Yasası TBMM'de yasalaşmıştır. Bu yasalar ülkemizde çok hızlı bir şekilde alternatif enerji kaynakları olan rüzgâr, akarsular ve jeotermal enerji kaynaklarından enerji üretimine yönelik yatırımların gerçekleşmesine vesile olmaktadır. İthal enerji kaynakları petrol ve doğalgazın yerine bu yerli kaynakların hayata geçirilmesi ülkemiz için hayati öneme haizdir. Keşke yerli kaynakların kullanılması için yatırımların önünü açacak bu yasalar daha önceki hükümetler döneminde çıkarılsaydı da; şimdi kendi kaynaklarımızla elektrik üretebilseydik. Ak Parti olarak bu yasaları çıkararak yatırımların hızla gerçekleşmesini sağlamak suretiyle bir ilke imza atmanın memnuniyeti içerisindeyiz” dedi.
  Erdem ayrıca, “Enerji ve T. Kaynaklar Bakanlığı tarafından ilimizde 4 jeotermal enerji kaynak koordinatı ihaleye çıkarılmıştır. 14 Ekim'e kadar ihaleye katılacak firmalar dosyalarını teslim edecekler; daha sonra açık artırma usulü ile bu koordinatların satışı gerçekleşecektir. MTA Genel Müdürü ile yaptığımız telefon görüşmesinde yatırımcıların büyük ilgisi ile karşılaştıklarını ve birçok dünya çapında firmanın ihaleye gireceğini ifade etmişlerdir. Aydın'da jeotermal enerji ile ilgili hayallerimiz gerçekleşiyor. Elektrik Enerjisi başta olmak üzere, seracılık ve sağlık turizmi yatırımları önümüzdeki süreçte Aydın'ımızda gerçekleşecektir. Aydın ekonomisini daha güzel ve umutlu yarınlar bekliyor. İlimize ve ülkemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim