• BIST 107.152
 • Altın 143,431
 • Dolar 3,5606
 • Euro 4,1613

  İzciler Vali'yi ziyaret etti

  23.04.2008 14:25
  Aydın İl İzci Kurulu üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Vali Mustafa Malay'ı makamında ziyaret etti.
  İzciler Valiyi ziyaret etti
  İzciler Vali'yi ziyaret etti İzciler Vali'yi ziyaret etti İzciler Vali'yi ziyaret etti

  Valilik Makamı'nda gerçekleşen ziyarete Aydın İl İzci Kurulu Başkanı Ramazan Atar, 3 izci lideri ve 6 izci öğrenci katıldı.
  Ziyarette konuşan Aydınlı İzci Kurulu Başkanı Ramazan Atar, Aydın'da 3 bine yakın izci öğrencinin bulunduğunu söyledi. İl genelindeki izci potansiyelinin oldukça iyi bir seviyede olduğuna işaret eden Atar, mevcut potansiyeliyle Aydın İl İzci Kurulu'nun Genel Merkez tarafından hep takdir edildiğini ifade etti. Karşılaştıkları en büyük sıkıntının çadır kuracak mekanlar olduğunu belirten Atar, “Zaman zaman 3 bin kişinin barınacağı çadır yeri bulmak zor olabiliyor. 7 ile 18 yaşa kadar tüm çocuklarımızı izci yapıyoruz. İzcilerimiz ile birlikte kampanyalar düzenliyoruz. En son Kuşadası'nda ağaçlandırma kampanyası yaptık. Eğitimlerimiz oluyor. En çok yoğunluk gösterdiğimiz eğitimler vatan ve millet sevgisine yöneliktir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle sizleri ziyaret ettik. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.
  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valisi Mustafa Malay da, çocuklarını genç yaşta vatan sevgisi ile yetiştirmeyen ülkelerin zarar gördüğüne dikkat çekti. İzciliğin çocukları kötü alışkanlıklardan uzak bir şekilde büyümesi ve korunmalarını sağladığının altını çizen Malay, “Hayatın zorluklarına göğüs germeyi öğreniyorlar. Vatan, millet ve bayrak sevgisini öğreniyorlar. İzcilik insanı gelecek yaşantısına hazırlar. Okul dönemi bittikten sonra göreve başlayan memurlarımızın en büyük sıkıntılarının başında görev yerindeki sorunlar karşımıza çıkıyor. Bir izci okul döneminde çadırda kaldığı için soğuk havayı da sıcağa da hazırlıklı olabiliyor. Her öğrenciyi meslek hayatında zorluk çekmemesi için izciliğe davet ediyorum" diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından izci öğrencilerle tek tek tanışan Vali Malay, onların sorunlarını dinledi. Ayrıca ziyarette Aydın İl İzci Kurulu Başkanı Ramazan Atar, Vali Malay'a bir izci rozeti hediye etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim