• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  İttifak haberine yalanlama

  06.02.2009 11:00
  Demokratik Sol Parti (DSP) Parti Meclisi Üyesi Önder Aksakal, dün bazı yerel yayın organların ve internet sitelerinde yer alan “Sultanhisar’da CHP ve DSP ittifakı seçim startını verdi” başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
  İttifak haberine yalanlama
  İttifak haberine yalanlama İttifak haberine yalanlama İttifak haberine yalanlama

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan DSP Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal, DSP"nin Türkiye"nin hiçbir yerinde olmadığı gibi Aydın"ın Sultanhisar ilçesinde de herhangi bir siyasi parti ile ittifak yapmasının söz konusu olmadığını söyledi. Bu dönemde partilerin böyle bir ittifak içerisine girmesinin kanunun de yasak olduğunu hatırlatan Aksakal, “Partimize yapmış olduğu resmi Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu Genel Merkezimizce uygun görülen ve bu karar kamuyu ile birlikte kendisine şifahi olarak tebliğ edilip 27 Aralık 2008 tarihi itibariyle partimizden Sultanhisar Belediye Başkanı adayı olarak açıkladığımız Sayın Hilmi Uğuz, daha sonra başka bir partiden aday olduğunu deklare etmiştir. Demokratik Sol Parti hiçbir seçim çevresinde hiçbir partiyle ittifak içinde değildir, bu durum Sultanhisar için de geçerlidir. Kişisel ikballerini gerçekleştirebilmek uğruna bugün mensubu bulunduğu partiyi bile yarı yolda bırakabilen kişilerin, yarın daha başka neler yapabileceği konusunu da Sultanhisar halkının yüksek taktirlerine sunuyoruz” dedi.
  DSP"nin Sultanhisar"da 29 Mart 2009 yerel seçimlerine kendi adaylarıyla katılacağını ifade eden Önder Aksakal, DSP"nin dün olduğu gibi bugün de dürüstlüğün ve güvenin tek adresi olarak halkının karşısına çıkacağını beyan etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim