• BIST 107.041
 • Altın 143,619
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  İşadamlarına seminer

  28.10.2008 15:25
  Nazilli Ticaret Odası (NTO) tarafından düzenlenen eğitim seminerinde işadamlarına geleceğin mesleği olan özel güvenlik elemanlığı ve işyeri güvenliği konuları anlatıldı.
  İşadamlarına seminer
  İşadamlarına seminer İşadamlarına seminer İşadamlarına seminer

  Nazilli Ticaret Odası (NTO) tarafından düzenlenen eğitim seminerinde işadamlarına geleceğin mesleği olan özel güvenlik elemanlığı ve işyeri güvenliği konuları anlatıldı. Nazilli"de faaliyet gösteren bir güvenlik firması tarafından verilen eğitimlere NTO Başkanı Mehmet Gacar, NTO Meclis Başkanı Gültekin Kılınç, Nazilli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim kurulu Başkanı Nuri Elmalı, Nazilli Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Gürsoy, Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Erol Sezgin, NTO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda işadamı katıldı.
  Seminerde özel güvenlik hakkında detaylı bilgi veren firma yetkilisi Mehmet Öz, geleceğin mesleği olarak özel güvenlik kurumlarının işyeri güvenliğinin sağlanması önemli bir görevi üstlendiğini söyledi. Gelişen bu iş alanına işadamlarının istihdam yönünden destek vermelerini isteyen Öz, “Bilindiği gibi bütün dünyada çok uzun bir zamandan beri özel güvenlik hizmeti sunulmaktadır. Türkiye"de de 2004 yılının Nisan ayında 5188 sayılı kanun ile düzenlenen Özel Güvenlik Eğitim Kurumları, Özel Güvenlik Şirketleri Alarm ve Haber Alma Merkezleri Kanunu çıkartılmıştır. 5188 sayılı kanunun çıkması ile bugün tüm Türkiye"de eğitim kurumlarından özel güvenlik eğitimi alıp özel güvenlik hizmeti vermeye haiz 400 bini aşan silahlı ve silahsız özel güvenlik elemanları oluşmuştur. Bu da işsizliğin hızla arttığı ülkemizde belki de potansiyel suçlu olmaya hazır gençliğimizi topluma kazandırma adına ne denli önemli olduğunun bir göstergesidir. Bizde kurulduğumuzdan bu yana eğitim alanında yaklaşık 600 öğrencimize eğitim hizmeti verdik. Daha sonra Güvenlik Şirketi ve İSO 9001 belgesini alan şirketimiz kendi logosu bünyesinde okuttuğumuz öğrencilerimize iş imkanı sağlamanın mutluluğunu da yaşamaktadır” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim