• BIST 107.844
 • Altın 143,054
 • Dolar 3,5306
 • Euro 4,1345

  İsabeyli'de üniversite sevinci

  01.09.2008 16:06
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin aylardır ‘Nazilli’de mi kalacak, İsabeyli’ye mi gidecek’ tartışmaları İsabeyliler için mutlu sonla bitti.
  İsabeylide üniversite sevinci
  İsabeyli'de üniversite sevinci İsabeyli'de üniversite sevinci İsabeyli'de üniversite sevinci

  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin aylardır "Nazilli"de mi kalacak, İsabeyli"ye mi gidecek" tartışmaları İsabeyliler için mutlu sonla bitti. Öğrenciler kaydını İsabeyli kampusuna gelerek yaptırmaya başladı.
  Bugünü "İsabeyli Bayramı" kabul eden Belediye Başkanı Kuvvet Erim ve İsabeyli Halkı, çoğunluğunun ailesi ile birlikte gelen öğrencilere çadırlar kurarak gözleme yapıp ayran ve Şırlan Suyu ile ağırladılar. Tam taşıma olmadığı için kayıtların ağır bir şekilde ilerlediği kampusta telaşlı bir şekilde organizeyi yapmaya çalışan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selim Bekçioğlu, “Nazilli Sümer kampusu ile İsabeyli kampusu birbirini tamamlayan bir bütündür. Bunu Nazilli Nazilli-İsabeyli çekişmesi haline getirmenin bir anlamı yoktur. Yine öğrencilerimizin büyük bir bölümü Nazilli"de okuyacaklardır. Devletimizin yaptığı bu güzel ve modern üniversite binasında üniversite eğitimi vermekte hepimizi mutlu etmektedir. Nazilli"ye 5 Km mesafedeki bu İsabeyli kampusumuzun de ekonomik nimetlerinin çoğunu Nazilli alacaktır” dedi.
  İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim ise bu günü yıllardır beklediklerini ifade ederek “Bu gün yıllardır beklediğimiz ve İsabeyli"nin ufkunun açıldığı bir gündür. Bu günü biz bir milat olarak kabul ediyoruz. Nazilli"mizin bize çok yararları olacaktır. Biz bir ayrım yapmadan okulumuz ve öğrencilerimizin sorunlarını birlikte çözmekten yanayız” dedi.
  Dekan yardımcısı Doç Dr Halil Mutioğlu, yeni yerleşkenin son derece modern bir yapı olduğunu ve bu yerleşkede öğrencinin her türlü ihtiyacının karşılanacağını kaydetti. Yerleşkede bulunan bazı bölümleri tanıtan Mutioğlu, 20 binin üzerinde kitap ve eserin bulunduğu 350 Metrekareyi aşan yerleşim alanı ile modern kütüphane ve okuma salonunun öğrencinin hizmetinde olduğunu belirtti.
  Okul bahçesinde kurulan çadırlarda ise gelen öğrencilere ve velilerine ikram edilmek üzere kayıt süresi boyunca gözleme ve ayran verilmekte olduğu gözlendi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim