• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  İş dünyası Nazilli'de

  28.12.2008 14:03
  İş dünyası sivil toplum kuruluşları vizyon geliştirme ve bilinçlendirme projesi Ege Bölgesi sonuç toplantısı Nazilli’de yapıldı.
  İş dünyası Nazillide
  İş dünyası Nazilli'de İş dünyası Nazilli'de İş dünyası Nazilli'de

  Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral"in de katıldığı toplantıda sivil toplum örgütlerinin sorunları ve çözümleri masaya yatırıldı. Toplantıya Aydın Valisi Mustafa Malay, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, ESİDEf Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
  Toplantıda konuşan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, “Demokratik ve gelişmiş olan ülkelerde sivil toplum kuruluşları devletlerin en büyük yardımcılarıdır. İş dünyasının gelişmesi için kurulan Türkiye"deki sivil toplum kuruluşları dünyadaki benzerleri kadar gelişmiş değildi. Ege bölgesi ile birlikte toplam 12 toplantı yapılarak sivil toplum kuruluşlarının gelişmesi için çok büyük bir araştırma sonuçlanmak üzeredir. Bundaki amaç sivil toplumun bulunduğu pozisyonu, eksikleri ve iş adamlarının bulunduğu bölgenin durumunu yerinde tespit etmektir. Uluslar arası planlama çalışmaları ile sivil toplum kuruluşlarının durumları en iyi şekilde değerlendirilerek çözümler üretilecektir. Sosyal toplum denince en başta gelen sivil toplum örgütleridir. Esnafı kurtaracak olan da sivil toplum kuruluşlarıdır” dedi.
  Türkiye"nin yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile birlikte tarihi ile de çok zengin olduğunu ifade eden Vali Mustafa Malay da, bu zenginlikler ve kaynaklar içerisindeyken fakirliği hak etmediğinin altını önemle çizdi. Malay “Eğitimsizlik fakirliğin en büyük sebebidir. Cumhuriyet tarihinin ilk fabrikalarından biri olan Sümer Basma Fabrikası ilerleyen yıllarda gelişemediği için yok oldu. Yurt dışına işçi olarak giden insanlarımız oralarda işveren olarak hayatlarını sürdürdü. Bu işadamlarımızın zekasını ve çalışkanlığını işaret etmektedir. İşte bunlara yol gösterecek STK"lara ihtiyaç vardır. TUSKON bu konuda çok büyük bir açılıma ön ayak oldu” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim