• BIST 107.202
 • Altın 145,447
 • Dolar 3,5161
 • Euro 4,1312

  İnsan hakları kurulu

  24.11.2008 13:37
  Sultanhisar İlçesi İnsan Hakları Kurulu, İlçe Kaymakamı Orhan Mardinli başkanlığında toplandı. Sultanhisar Kaymakamlığı’nda gerçekleşen toplantıya kurul üyeleri katıldı.
  İnsan hakları kurulu
  İnsan hakları kurulu İnsan hakları kurulu İnsan hakları kurulu

  Toplantıda konuşan İlçe Kaymakam Mardinli, Avrupa İnsan Hakları ve Dünya İnsan Hakları komisyonlarının çalışmaları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Mardinli, Sultanhisar"da 10 adet eğitim seti dağıtıldığını insan hakları ile şikayet kutularının kamu kurumu ve kuruluşların girişlerine konduğunu ancak hiçbir vatandaştan insan haklarını ihlal eden konunun intikal etmediğini belirtti. Mardinli, “Burada en önemli olan haklardan birisi de hasta haklarıdır ve en çok ihmal edilen haklardandır. Okul çağına gelen çocukların okula gönderilmemesi çocuk hakları konusuna girmekte olup ilçe merkezinde bulunan jandarma ve emniyet nezarethanelerine çok iyi bir şekilde habersiz teftişlerde bulundum bununla ilgili sıkıntı yaratacak bir konuya rastlamadım” dedi.
  Aydın Barosu Sultanhisar İnsan Hakları Kurulu Temsilcisi İbrahim Bergama da, “Sultanhisar" da 2003 yılında kurulan ve 2004"de çalışmaya başlayan insan hakları kurulu 2005 yılında kurul üyelerinin bir kısmı yenilendi. Burada konferanslar ve basın ve afiş yoluyla halkımız yeterli derecede bilgilendirilmedi. Bu güne kadar müracaatın olmaması sevindirici ama insanlara belki duyuramadık yada bilgilendiremedik insanların kendi haklarını araması konusunda en kısa zamanda toplantıların sık yapılarak şikayet kutularının arttırılması ve halkımızı bilgilendirilmesi gerekiyor. Bugüne kadar müracaat yoksa bu bizim eksikliğimizdendir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim