• BIST 107.041
 • Altın 143,619
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  İnşaat sektörünün sorunları

  01.07.2009 17:18
  Akbük Belde Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren esnaf, işçi ve ustaların sorunları masaya yatırıldı.
  İnşaat sektörünün sorunları
  İnşaat sektörünün sorunları İnşaat sektörünün sorunları İnşaat sektörünün sorunları

  Akbük Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı, İl Genel Meclis Üyesi M. Cahit Kaya, belediye meclis üyeleri Mustafa Demirbaş, Avni Akgün, Ramazan Ateş, Şerife Bayrak, Gazi Gökçe ve CHP Akbük Belde Başkanı Hakkı Şahin ile inşaat sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve işçiler katıldı.
  Açılışta konuşan Akbük Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı, inşaat sektöründeki esnaf-imalatçı ve işgücünün yapılanmasıyla ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi. İnşaat sektöründe sorunlar ve sorunların çözümleri noktasında da önerilerini sunan Başkan Sandalcı, “Bizler programımız da olduğu üzere Akbük"de faaliyetini sürdüren tüm esnaflarımıza, usta ve işçilerimize her türlü desteği sağlayarak, ekonomik anlamda da kazanmaları için, ileriye dönük çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak ve önerilerinizi değerlendirmek istiyoruz. Şu anda da dışardan bir sürü hizmet alımı yapılıyor, sezon içerisinde ise yine inşaat dalında hizmet amacıyla Akbük"e dışarıdan gelen esnaflar mevcut, biz bunların önünü engellemek ve işverenleri Akbük esnafına yönlendirmek için bu dalda faaliyet gösteren, tüm esnaflarımızı, bir kitapçıkta toplayarak, branşlarına göre tespit edip, telefon numaralarıyla birlikte tanıtmak istiyoruz, şu anda, bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, Sizlerden gelecek önerilerle, daha bilinçli hareket edebilmek için, Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısı gündemine de alarak, etraflıca tartışıp neticelendirmeyi planlıyoruz. İşveren ve esnaf arasındaki güven, çok önemli, bizler bu kitapçığı hazırlayarak o güveni de sağlamaya çalışacağız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim