• BIST 107.439
 • Altın 142,531
 • Dolar 3,5528
 • Euro 4,1372

  İngilizlerin Kamacı'dan isteği

  18.11.2008 13:52
  Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan bir İngiliz’in, Belediye Başkanı Mümin Kamacı’dan ilginç isteği herkesi şaşırttı.
  İngilizlerin Kamacıdan isteği
  İngilizlerin Kamacı'dan isteği İngilizlerin Kamacı'dan isteği İngilizlerin Kamacı'dan isteği

  7 yıldan bu yana ilçede yaşayan Barbara Ranson pazaryerinde kaldırılan gözlemecilerin yeniden pazara alınmasını talep etti.
  Özellikle ilçede Belediye Başkanı Mümin Kamacı'yı çok sevdiklerini her fırsatta dile getiren İngiliz vatandaşlar, Didim'in çok hızlı gelişen bir ilçe olduğunu belirttiler.
  Sezonun son günlerinde ılıman ve güneşli havanın da etkisi ile daha çok yaşlı turistlerin yerleştiği İlçemiz Didim'de semt pazarlarına artık İngilizler de alıştı. Daha önceki dönemlerde sürekli büyük marketlerden alış veriş yapıp daha çok hazır gıdalarla beslenen turistler, Türkler gibi pazar masrafı görüp yaşam tarzlarını değiştirmeye başladılar.
  7 yıldır ilçede yaşayan Barbara Ranson son 4 yıldır yol, peyzaj ve benzeri çalışmalarda Didim'in çok hızlı yol kat ettiğini belirterek; "İlçeye gerçekten büyük yatırımlar yapıldı. Bunlardan bir tanesi de pazaryeri. Pazaryerinin eski atmosferi kayboldu. Ancak daha net ve çalışanları yağmur ve soğuktan daha iyi koruyabilecek bir pazaryeri olduğu muhakkak" dedi.
  Ranson; "Pazar yeri ile ilgili olarak bütün bu yapılanlar olumlu ancak gözleme ve balık pazarını özlüyoruz. Eski pazaryerinde balıkta bulabiliyorduk. Gözleme yiyerek oturabileceğimiz çay bahçeleri vardı. Şimdiki pazaryerinde eski ortam yok. Denetlemeler dahilinde eski atmosfer yakalanmalı” diyerek Başkan Kamacıya mesaj gönderdi.
  İngilizler özlem duydukları diğer bir konuyu ise Yunuslu parktan Aytepe'ye kadar olan el sanatı ürünlerinin sergilendiği stantlar olduğunu bu konuyla ilgili belediyeden çalışma beklediklerini belirttiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim