• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  İlk hac kafilesi yola çıktı

  05.11.2008 10:32
  Aydın’dan ilk hacı adayı kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Aydın İli Yenipazar İlçesinden hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden hacı adayları törenle uğurlandı. Yüzlerce vata
  İlk hac kafilesi yola çıktı
  İlk hac kafilesi yola çıktı İlk hac kafilesi yola çıktı İlk hac kafilesi yola çıktı

  Uğurlama töreninde konuşan Yenipazar Müftüsü Mustafa Aydın, "" İslam'ın 5 şartından biri olan hac ibadetinin niyet edildiği andan itibaren başlayıp, görevi tamamlayıp yurda dönünceye kadar devam eden, insan hayatının en uzun ibadetidir. Hacı adaylarının yaptıkları ibadetin önemini idrak etmelerini, hac yolculuğu sırasında Allah'ın rızasına uygun ibadetler yapılmasını ve kendileriyle aynı yolculuğa çıkan din kardeşlerinin gönüllerini kırmamalarını ve onlara rahatsızlık vermemelerini, tavsiye ediyorum” dedi.
  Hacı adaylarının hac görevlerini yaparken bazı sıkıntılarla karşılaşabileceğini, haccın sevabının bu nedenle bol olduğunu ifade eden Müftü Aydın ''Hac, sıradan bir turizm hadisesi değil, bir ibadet hadisesidir. Her anını ibadet ile dua ile geçiriniz'' diyerek ibadetlerin kabul olmasını diledi.
  Hacı adaylarına ve geride bıraktıkları yakınlarına da seslenen Aydın, Diyanet İşleri Başkanlığı"nın her türlü tedbir aldığını ve hacıların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. Son olarak hacı adaylarına da seslenen Aydın “Sizler mübarek bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak göğsünüzde Türk Bayrağını taşıyorsunuz. Orada Türk milletini ve devletini temsil edeceksiniz. Dünyanın bir çok yerinden gelen diller , renkleri ve milliyetleri farklı olan bu insanlara Türk milletinin yardımseverliği ve hoşgörüsünü orada da gösterin. Ayrıca dünya barışı için bol bol dua etmenizi de istirham ediyorum” dedi.
  Yapıaln duaların ardından Aydınlı hacılar tekbirler eşliğinde kutsal topraklara doğru yola çıktılar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim