• BIST 90.002
 • Altın 146,309
 • Dolar 3,6187
 • Euro 3,9328

  İl Genel Meclisi Ekim Ayı ikinci birleşimi yapıldı

  04.10.2011 18:12
  İl Genel Meclisi Ekim Ayı ikinci birleşimi yapıldı
  Aydın İl Genel Meclisi Ekim ayı ikincin birleşimi İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapıldı.
  İl Genel Meclisi Ekim Ayı ikinci birleşimi yapıldı İl Genel Meclisi Ekim Ayı ikinci birleşimi yapıldı İl Genel Meclisi Ekim Ayı ikinci birleşimi yapıldı

   

  AYDINPOST HABER SERVİSİ/Murat UÇKAÇ-Toplantıda İhtisas Komisyonlarına havale edilen konularla ilgili komisyonların hazırlamış olduğu raporlar okunarak oylamaya sunuldu. Buna göre, 
  İl Genel Meclisi üyeleri Celal Çelen ve İsmail Kaya tarafından verilen Aydın’da üretilen ve ihraç edilen tarımsal ürünlerden pamuk, mısır, incir, kestane, zeytin, zeytinn yağı, ve yaş sebze meyve üretiminin, üç yıllık ihracat miktarının, ve Aydın’daki tarımsal sanayiye katkısının ne kadar olduğuna ilişkin önerge sonucu Enerji Doğal Kaynaklar Sanayi ve Ticaret Komisyonunun hazırladığı rapor oybilirliği ile kabul edildi.
  İl Genel Meclisi üyeleri Nuri Canip, Mehmet Güler ve Ahmet Akşit tarafından verilen ve Kuyucak ilçesi Yukarı  Yakacık Köyü’nde gençlerin spor yapabileceği tesis yapılmasına ilişkin Basın, Yayın, Halkla İlişkiler, ve Gençlik Spor Komisyonu tarafından hazırlanan ve söz konusu köye 25 metreye 45 metre ebasdında saha yapılmasını uygun olduğu yönündeki rapor oy birliğiyle kabul edildi.
  İl Genel Meclisi üyesi Kenan Tabak tarafından verilen Karacasu ilçesi Atatköy köyünde DSİ’nin yyapmakta olduğu ve yaklaşık 20 yıldır devam eden göletin araştırılmasına ilişkin önerge sonucu Tarım,  Orman  ve Hayvancılık komisyonun hazırladığı, gölet inşaatının herhangi bir ödenek yada fiziki sıkıntıdan dolayı gecikmesinin olmadığı,yüklenici Osman Karabulut’un vefatı sonucu ihale şartnamesi gereği tasviye yapılması gerektiği yönündeki rapor oy birliğiyle kabul edildi.
  İl Genel Meclisi üyeleri Turan Türkmen, Nuri Canip ve Halil İbrahim Karaçam tarafından verilen önerge doğrultusunda Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonunun hazırladığı, üniversite ve tarım İl Müdrülüğü işbirliğiyle hazırlanacak Tıbbi ve Aromatik bitki projelerini desteklemek için İl Özel İdaresinin bütçe olanakları çerçevesinde katkı yapması yönündeki rapor oy birliğiyle kabul edildi.
  Özel idare komisyonunun hazırladığı mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Yenipazar ilçesi Çarşı mahallesinde Kaymakam evi olarak kullanılan taşınmazın Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisinin devamına yönelik raporu oy birliğiyle kabul edildi.
  İl Genel Meclisi üyeleri Cavit Ancın, Fahri Çetin ve Mustafa Çelik tarafından verilen, Dalama beldesindeki Tarihi Su Kemeri konulu önerge doğrultusunda Turizm, Tanıtım, ve Dış İlişkiler Komisyonunun hazırladığı, Su Kemeri ve çeşmenin rölöve,  restorasyon ve restitüsyon projeleri  hazırlandıktan sonra Aydın Kültür ve Tabiat varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylandıktan sonra onarımlarının yapılabileceği, çalışmaların tamamlanmasından sonra Aydın turizminde önemli yer alacağı yönündeki rapor oy birliğiyle kabul edildi. Özel İdare Komisyonu, Hukuk Komisyonu ile Encümen ve Meclis Kararlarını izleme Komisyonlarının ortak hazırladığı, İl Özel İdaresinin gayrimenkullerinin kira veya ecrimisil gelirlerinine ilşkin rapor oy birliğiyle kabul edildi. 
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim