• BIST 107.700
 • Altın 144,038
 • Dolar 3,5286
 • Euro 4,1426

  Halkbank'tan üyelere kredi

  02.07.2008 12:15
  Halkbankası Nazilli Şubesi ile Nazilli Ticaret Odası arasında kredi protokolü yapıldı.
  Halkbanktan üyelere kredi
  Halkbank'tan üyelere kredi Halkbank'tan üyelere kredi Halkbank'tan üyelere kredi

  Nazilli Ticaret Odasında yapılan protokolü, Nazilli Halkbank Şube Müdürü Ahmet Baklan, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gacar ile Ticaret Odası Meclis Başkanı Gültekin Kılınç birlikte imzaladılar.
  Nazilli Halkbank Şube Müdürü Ahmet Baklan yaptığı açıklamada “Halkbank ülke genelinde başladığı "Ticaret ve sanayi odalarına yönelik destek" programı kapsamında Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığımız protokol çerçevesinde, oda üyelerine uygun koşullarda kredi desteği verecektir. 70 yıldan bu yana Türkiye"nin ilk KOBİ Bankası olan Halkbank Türkiye"nin dört bir yanındaki sanayi ve ticaret odaları ile protokol imzalayarak Kobilere verdiği desteği Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası ile de sürdürmektedir. Bankamız son bir yıl içerisinde Ticaret ve Sanayi Odalarına yaklaşık 1,3 milyar YTL kredi kullandırmıştır. Kullandırmaya da devam edecektir” ifadelerine yer verdi.
  Oda üyelerine 36 ay vadeli ve 500.000 YTL limitli kredi kullanım imkanı sağladıklarını ve faiz oranının, normal kredilerimize uygulanan orandan binde iki daha düşük olduğunu kaydeden Baklan “KOBİ tanımına giren firmalara sadece Halkbank"ta yüzde 5 BSMV muafiyeti uygulandığı da dikkate alındığında, bu faiz oranının üzerinde bir maliyet avantajı sağlamaktadır” dedi.
  Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gültekin Kılınç ise “Nazilli Ticaret ve Sanayi Odası olarak Halkbank ile birlikte imzaladığımız kredi sözleşmesi ile odamız üyeleri yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında 2 yıl ödemesiz dönemli, 84 ay vadeli, orta ve uzun vadeli proje kredisi ve azami 60 ay vadeye kadar bir yıl ödemesiz dönemli Finansal Destek Kredisinden de faydalanabileceklerdir. Bunun üst limiti ise 3 milyon YTL"dir. Yine protokol kapsamında ayrıca azami bir yıl vadeli, yıllık yüzde 1,5 komisyon oranı ile teminat mektubu kredisi de kullandırılacaktır” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim