• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  Halk günlerine yoğun ilgi

  25.05.2009 14:42
  Akbük Belde Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı’nın başlatmış olduğu halk günlerine ilgi her geçen gün artıyor. Halkın istek ve beklentilerini dinleyen Başkan Sandalcı, yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler aktarıyor.
  Halk günlerine yoğun ilgi
  Halk günlerine yoğun ilgi Halk günlerine yoğun ilgi Halk günlerine yoğun ilgi

  Toplantılarda Akbük Belediyesinin yapacağı çalışmalarla da ilgili olarak bilgiler aktaran Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı “Seçimlerde yapacağımızı belirttiğimiz, Belediye Başkanlık odası 24 saat izlenir kamera sistemi kuruldu. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde halkın acil durumlarda nereye, nasıl ulaşacağı ve ne yapması gerektiği konularında bilgilendirici ve uyarıcı bilgiler içeren broşür hayata geçirilip halka dağıtılacak” dedi.
  1 Haziran'dan itibaren halk danışmaması olarak Beyaz Masa Bürosu kurulacağını müjdeleyen Sandalcı, “Vatandaşlar oradan bilgilendirilip yönlendirilecek. Sorunlar yerinde ve kısa zamanda çözümlenecek. Katı atık ve dönüşümlü atık toplama için, firma ile protokol taslağı 1 Haziran'da hazırlanıp yürürlüğe konulacak. Belediye hudutları içersinde bu tür atıkların biriktirileceği yer olmadığından, sorunda bu şekilde tamamen yok edilmiş olacak. Belediyelerin gelir kaynakları yaratması gerekir. Aldığımız devlet desteği çok az. Bütçemiz sınırlı. Hizmet için gelire ihtiyacımız var. Belediye olarak arsa üreterek, gelir sağlamak zorundayız. Yatırımların yapılabilmesi için hazine adına olan arazileri belediyeye kazandırmalıyız. Bu konuda da Çalışmalarımız devam etmekte. Orman İşletme şefliğine yazı yazarak orman alanlarında bulunan kalıntıların kaldırılması ve acil eylem planı için birlikte çalışma istedik. Anında ve ilk müdahale çok önemli… Bu nedenle her yere kolayca gire bilen küçük bir itfaiye aracı alacağız. Var olan itfaiye aracımız destek olarak kullanılacak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim