• BIST 108.526
 • Altın 143,366
 • Dolar 3,5307
 • Euro 4,1412

  Hal esnafının dernek çabası

  20.04.2009 15:18
  Sultanhisar Hali’nde faaliyetlerini sürdüren komisyoncu esnafın yaklaşık 1 ay önce başlayan dernek kurma çabası devam ediyor.
  Hal esnafının dernek çabası
  Hal esnafının dernek çabası Hal esnafının dernek çabası Hal esnafının dernek çabası

  Daha önce bir kez bir araya gelen hal esnafı dün akşam Sultanhisar Belediye Düğün Salonu"nda yeniden toplandı. Esnafın ikinci toplantısına Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Salavatlı Belediye Başkanı Hüseyin Özer ve Sultanhisar Meyve ve Sebze Hali"nde faaliyetlerini sürdüren 16 işyerinin temsilcileri katıldı. Sultanhisar, Atça ve Salavatlı sebze ve meyve toptancı hal komisyoncularının sorunları, çilek mevsiminin gelmesiyle ihracatta yaşanan sorunların masaya yatırıldığı toplantının sonunda dernek kurulması için başlatılan çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.
  Alınan karar doğrultusunda kurulacak derneğin kurucu üyeleri şu isimlerden oluştu; Sultanhisar halinden Hüseyin Kesikli, Mustafa Kıllıoğlu, Yusuf Çalışkan; Atça halinden Ali Polat, Ersoy Dokumacı, Zihni Emir ve Salavatlı halinden de İbrahim Taş, Nuri Çakıroğlu ve Halil İbrahim Ören.
  Bu arada; 1 aydır verilen dernek kurma çalışmalarının başarı ile sonuçlanmasının ardından hallere ürün veren müstahsilin hileli ürün vermemesi için sıkı tedbirler alınacağı belirtildi. Ürünlerin sıkı kontrollerle kasalama ve paketlemede tabi tutulacağı; müstahsil ve ardından hal esnafının daha kaliteli ve hilesiz ürün satışı yapmak için ortak çalışma yapacakları kaydedildi

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim