• BIST 83.067
  • Altın 146,783
  • Dolar 3,7897
  • Euro 4,0443

    Haftanın Sanat Çizelgesi

    03.10.2011 21:48
    Haftanın Sanat Çizelgesi
    Mor ve Ötesi, cumartesi akşamı saat 22.00'de Jolly Joker Balans'ta konser verecek.
    Haftanın Sanat Çizelgesi Haftanın Sanat Çizelgesi Haftanın Sanat Çizelgesi

    Haftanın Sanat Çizelgesi 3-9 Ekim

    İstanbul- SERGİ

    İSTANBUL

    ■ Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

    ■ Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

    ■ Yastık Altı isimli karma sergi 4 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

    ■ Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

    ■ İklim Değişikliği Sergisi 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santral İstanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

    ■ Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Ekim - 5 Kasım 2011 tarihleri arasinda The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

    ■ Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 5 - 28 Ekim tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

    ■ Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 5 - 22 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

    ■ Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 6 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

    ■ Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 7 - 28 Ocak tarihleri arasında Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

    ■ Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 7 - 31 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

    ■ Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 8 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

    ■ Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 8 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

    ■ Ruzin Gerçin’in sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

    ■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

    ■ Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

    ■ Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde.(0216 418 19 76)

    ■ Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.

    ■ Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.

    ■ İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 2440495)

    ■ Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

    ■ Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

    ■ Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

    ■ Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem De Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

    ■ Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

    ■ Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 8 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)

    ■ Çocuk ve Genç Yaz Atölyeleri Sergisi 8 Ekim’e kadar santralistanbul Enerji Müzesi’nde. (0212 311 78 35)

    ■ Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)

    ■ Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)

    ■ “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

    ■ Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

    ■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

    ■ Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

    ■ Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

    ■ Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

    ■ Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

    ■ Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

    ■ Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)

    ■ Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

    ■ Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

    ■ Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

    ■ Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

    m Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

    ■ Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

    ■ Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

    ■ Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

    ■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

    ■ Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

    ■ Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

    ■ Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekime kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

    ■ Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

    ■ Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

    ■ “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

    ■ That’s Fucking Awesomeisimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

    ■ “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

    ■ Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

    ■ Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

    ■ Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

    ■ Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

    ■ İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

    ■ “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

    ■ Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

    ■ Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)

    ■ Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekime kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

    ■ Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

    ■ Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

    ■ İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

    ■ Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

    ■ Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

    ■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

    ■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

    ■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

    ■ Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

    ■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

    ■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

    ■ Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

    ■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

    ■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

    ■ Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

    ■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

    ■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli sergisi 30 Kasıma kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

    ■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

    ■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

    ■ Ice Station Antarcticae isimli sergis 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

    ■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların’in “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

    ■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

    ■ Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

    ANKARA

    ■ Tuncay Betil - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

    ■ Zeki Faik İzler - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

    ■ Tuğrul Cankurt – resim – 11 Ekim’e dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

    ■ Günnur Özsoy – resim – 20 Ekim’e dek – Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

    ■ Daver Darende – resim – 20 Ekim’e dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

    ■ Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

    İZMİR

    ■ Necla Çullu’nun “İzmir’de Porselen Rapsodisi” adlı sergisi, 4 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

    ■ İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kaplarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.


    TİYATRO

    İSTANBUL

    ■ Devlet Tiyatroları Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

    ■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

    ■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda perşembe, cuma 20.30 “Külhanbeyi Müzikali”, çocuk oyunu “Benim Güzel Papuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30. (0 212 661 38 94)

    ■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0 212 251 18 65)

    ■ Kumbaracı50’de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Myth “Korku İmparatorluğu”, “Labirentler” cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya çocuk oyunu “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

    ■ Beyoğlu İkincikat’ta sıfırnoktaiki “Limonata” bugün, yarın 21.00, “Kainatın En Hızlı Saati” çarşamba 21.00, serbestbölge “Çatı” perşembe 21.00, sıfırnoktaiki “aut” cuma, cumartesi 21.00, Esmeray “Cadının Bohçası” pazar 17.00. (0 212 292 32 47)

    ■ İKSV Salon’da “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi” bugün 20.30

    ■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Bavul” perşembe 20.30. “Zorla Güzellik” cuma 20.30, “Düğün” cumartesi 20.30 (0 216 386 29 49)

    ■ Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45

    ■ Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Leyla’nın Evi” cumartesi 20.30 (0 212 252 59)

    ■ Kozzy Alışveriş Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Can” pazar 18.00 (0 216 658 00 00)

    ANKARA

    ■ Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

    ■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

    ■ Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ yarından itibaren 16 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

    ■ Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 8 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

    ■ Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

    ■ Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 15 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

    ■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

    ■ Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

    ■ Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 4-30 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02

    ■ Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 6 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

    ■ Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 9, 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 8, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘İnatçı Keçi/çocuk oyunu’ 9 Ekim’de saat 15.00’te, 8 Ekim’de saat 13.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)

    İZMİR

    ■ İzmir Devlet Tiyatrosu’nun Konak Sahnesi’nde 4-9 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Satıcının Ölümü”, Karşıyaka Oda Sahnesi’nde 4-5 Ekim tarihlerinde saat 20.30’da “Bir Garip Orhan Veli”, Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde 6- 8 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Romeo ile Juliet”, Konak Melek Ökte Sahnesi’nde de 7-8 Ekim tarihleri arasında.

    ADANA

    ■ Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı eseriyle yeni sezona başlayan Adana Devlet Tiyatrosu, oyunu yarından itibaren her akşam 20.00’de yineleyecek. (0322 352 33 55)


    MÜZİK

    İSTANBUL

    ■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde Oda Müziği Konserleri, bugün saat 20.00’de “Paganini 24 Kapris” konseri ile başlıyor. (0 216 346 15 31)

    ■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Manner”, çarşamba günü saat 21.30’da “Muscle Museum - Official Muse Tribute” ve saat 23.30’da “Rock Party hosted by Mabbas”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 21.30’da “Baba Zula” ve saat 23.59’da “Sattas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Curry & Coco” ve 23.45’te “Curry & Coco After Party with Yesh” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

    ■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.30’da “Entu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Fettah Can”, perşembe günü saat 21.00’de “Umut Kaya”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

    ■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Hediye Güven”, çarşamba günü saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, perşembe günü saat 22.30’da “Dört X Dört”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

    ■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “123”, perşembe günü saat 21.30’da “Zeynep Arabacıoğlu”, cuma günü saat 22.00’de “7 Pink Floydlar ve 2 Prenses&Meat The Beatles”, cumartesi günü saat 23.30’da “Bedük” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

    ■ ‘Sakıp Sabancı Müzesi’nde “Müzede Dinlen C” günleri kapsamında çarşamba günü saat 19.00’da “Ayşe Gencer” konseri izlenebilir.

    (0 212 277 22 00)

    ■ ‘Bronx Pi Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de “Grizu & Frapan”, cuma günü saat 21.00’de “Vega”, cumartesi günü saat 21.00’de “Rock FM Back to School Party” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)

    ■ ‘Refresh The Venue’de Avea Escape to Music konserleri kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “James” konseri izlenebilir. (0 212 346 20 60).

    ■ ‘MINIMORE Festivali’ kapsamında cuma günü saat 23.00’de Otto Santral’de “Miles Kane”, pazar günü saat 18.00’de Santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde “Borusan Quartet” konseri izlenebilir.

    (0 216 556 98 00)

    ■ ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Eric Le Sage” konseri izlenebilir.(0 212 323 60 50)

    ■ ‘Salon’da cumartesi günü saat 22.00’de “Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

    ■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir.

    (0 212 231 54 97)

    ANKARA

    ■ Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

    ■ Jolly Joker’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

    ■ MEB Şûra Salonu’nda 8 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Farid Farjad konseri izlenebilir.

    GÖSTERİ SÖYLEŞİ

    İSTANBUL

    ■ Yapı Kredi Yayınları Galatasaray Kitabevi’nde bugün saat 17.00- 18.00 arası Timothée de Fombelle, yarın saat 17.00- 18.30 arası Krisztián Grecsó ile Charles den Tex okurlarıyla buluşacak.

    ■ İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde yarın saat 19.00’da Özdemir İnce, Jean Orizet ve Antoine Westermann’ın katılacağı “Bana Yıldızlardan Yemek Yap” etkinliği düzenleniyor.

    (0212 393 81 11 )

    ■ SALT Beyoğlu’nda perşembe günü saat 19.00’da Alan Cruickshank söyleşisi gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)

    ■ İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E3 Binası’nda cuma günü saat 10.00- 18.00 arası Le Corbusıer Doğu Gezisi 1911-2011 Konferansı etkinliği düzenleniyor. (0212 311 73 47)

    ■ Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugünden itibaren cumaya kadar her gün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

    ■ Disney On Ice – Prensesler ve Kahramanlar adlı buz gösterisi, 7 - 16 Ekim tarihleri arasında ORA Arena’da. (0 212 640 25 20)

    MERSİN

    ■ İçel Sanat Kulübü’nün düzenlediği, ’XVI. Mersin Arkeoloji Günleri’ kapsamında cuma günü 18.00’da Nodar Kıvrıkova’nın, ‘Eski Mersin ve Çevresi’ konulu resim sergisi açılacak. Cumartesi günü 10.30’da başlayacak, ‘Çevre’ konulu panel ve söyleşileri, pazar günü bölgedeki tarihi yapılara yapılacak gezi izleyecek. (0324 2381088)


    OPERA BALE

    ANKARA

    ■ Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 6, 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 8, 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

    ■ Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ 11, 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

    ■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 9, 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

    ■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

    İZMİR

    ■ İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 4-6 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de “Ateş Kuşu – Fırtınalı Duygular” balesi, 5 Ekim saat 20.00’de “Yunus Emre Oratoryosu”, 8 Ekim saat 11.00 ve 14.00’te “Sihirli Dünya” çocuk müzikalları sahnelenecek.

    Cumhuriyet Haber Portalı  

    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    Diğer Haberler
  • iDANSla çağdaş dans vakti02 Ekim 2012 Salı 22:10
  • İstanbulda en kısa festival02 Ekim 2012 Salı 22:09
  • Turuncu Filmler Antalyada02 Ekim 2012 Salı 22:08
  • Beat’lerin Kralı Babylonda02 Ekim 2012 Salı 22:06
  • Türkiyeye utanç verici ceza02 Ekim 2012 Salı 22:05
  • Fazıl Sayın Evreni ilk kez Salzburgda02 Ekim 2012 Salı 15:02
  • Bilgin Adalı hayata veda etti01 Ekim 2012 Pazartesi 23:20
  • Uluslararası caz günü İstanbul’da gerçekleşecek30 Eylül 2012 Pazar 15:04
  • Askerler öldürdüklerini göremezlermiş30 Eylül 2012 Pazar 07:00
  • İşte Neşet Ertaşın son şiiri29 Eylül 2012 Cumartesi 16:38
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim