• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  'Gözdağı vermek istiyorlar'

  25.03.2008 20:03
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Teşkilatı üyeleri, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'un Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
  Gözdağı vermek istiyorlar
  'Gözdağı vermek istiyorlar' 'Gözdağı vermek istiyorlar' 'Gözdağı vermek istiyorlar'

  CHP İlçe binasında düzenlenen toplantıya CHP Nazilli İlçe Başkanı Atilla Talay ve ilçe teşkilatı üyeleri katıldı.
  Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Talay; yaşamı boyunca demokratik cumhuriyet ve Atatürk devrimlerinden ödün vermeyen İlhan Selçuk'un bazı kesimler tarafından hedef olarak gösterildiğini iddia etti. 15 yıldır devlet tarafından korunan bir kişinin hukuk devletinde olmaması gereken bir şekilde gözaltına alındığını ileri süren Talay, şöyle konuştu: "Bunun bir tek adı var o da gözaltına almak değil gözdağı vermeye çalışmaktır. Türkiye'de hukuku, demokratik düzeni tehdit eden ne varsa bunun ortaya çıkması
  lazım. Bunun aydınlığa kavuşturulması hepimizi sadece mutlu eder. Ama insanları, memleketin saygıdeğer düşünürlerini, yazarlarını, demokrasiye inanan insanlarını baskı altına almak için iktidar olanaklarının kullanılması hiçbir şekilde kabul edilemez."
  İlhan Selçuk'un her Türk vatandaşı gibi hukuk ve adalet önünde eşit olduğunu anlatan Talay, sözlerine şöyle devam etti: "Eğer bir suç işlemişse veya suç işlediğine dair delil varsa hakkında her türlü yasal işlem yapılabilir. Ancak burada garip olan 83 yaşında, Türkiye'nin en tanınmış yazarlarından birinin evinin sabahın dört buçuğunda terörle mücadele ekipleri tarafından basılması ve ona gösterilen muameledir."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim