• BIST 106.862
 • Altın 144,893
 • Dolar 3,5263
 • Euro 4,1266

  Gönülcü'den açıklama

  22.05.2009 09:31
  Ak Parti'de adı il başkan adaylığında geçen Halil Gönülcü, yazılı açıklama yaparak yeni seçilecek yönetime başarılar dilediğini ifade etti.
  Gönülcüden açıklama
  Gönülcü'den açıklama Gönülcü'den açıklama Gönülcü'den açıklama

  AYDINPOST ÖZEL- Elektronik posta ile açıklama yapan Halil Gönülcü, "Değerli Aydınlılar, değerli Ak Partiye gönül vermiş dava arkadaşlarım. 2001 yılında Ak parti kurucu yönetim kurulu üyeliği ile başladığım bu döneme kadar Ak parti il teşkilatlarında il başkan yardımcısı olarak birim başkanlıklarında görev aldım. 2002 yılı ile birlikte yapılan her seçimde S.K.M. il başkanı olarak görev aldım. Bu görevleri yaparken görev istenmez verilir anlayışı ile hareket ettim. En halisane duygularla bana verilen görevleri yerine getirmeye çalıştım. 2009 yılı mahalli seçimlerde partimiz Aydın"da başarısız olmuştur. Bu başarısızlık sonucu ben üzerime düşeni yapmaya karar verdim. Bu süreden sonra mevcut il teşkilatında görev almayı uygun bulmuyorum. Fakat bu başarısızlık süresince pay sahibi olan üst düzey arkadaşların, üzülerek görüyorum ki başarısızlığı bir aynayla yansıtarak ben ve yakın çalışma arkadaşlarıma mal edildiğini ve başarısızlık sebebi olarak gösterilmeye çalışıldığımızı gözlemledim" dedi.

  AKP'li Gönülü ayrıca, "Allah"a hamd olsun ki görev yaptığım süre içerisinde, partimin, siyasi büyüklerimin, Başbakanımın başını yere eğdirecek hiç hal ve hareket içerisinde bulunmadım. Dik durdum ama diklenmeden yoluma devam etmeye çalıştım. Başarısızlık olarak nitelendirdiğimiz mahalli seçimlerini aday belirleme ve seçim çalışmalarını organizasyonlarında başında bulunduğum Ak parti Aydın İl teşkilatı başkanlığının, sürece olumlu yansıyacağına inandığım tespitlerim ve düşüncelerim gerek genel merkez ve gerekse il üst düzey yönetim kadrosunda gerekli ilgi ve desteği alamamıştır tüm bu süreçte siyasi kararları alan sorumlu kişilerin seçimlerden sonra hiçbir sorumluluğu almadığını ve hatta bundan sonra aydının siyasi ve temsili noktasında kişisel hırslarını artırarak devam ettirdiklerini gözlemlemekteyim. Benim siyasi anlayışım, amaç hizmetse gerisi teferruattır felsefesine dayanmaktadır. Partimiz kurulduğundan bu güne bu felsefeyi kendime şiar edindim. Seçim sonuçlarının faturasını bize kesmeye çalışanları ve kirli bilgileriyle genel merkezi doldurmaya çalışanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

  Gönülcü son olarak şunları söyledi:
  "Siyasi nadasa düşündüğüm bu günlerde genel merkezimizin anti demokratik davranışlarını, milletvekillerinin vefasız tutumlarını Allah"a havale ediyorum. Bu manada Ebu Müslim Horasan"ın sözleriyle seslenmek istiyorum; "Zarar gelmeyeceğine inandıkları için dostlarına uzak durdular, yanlarına çekmek ve kazanmak için düşmanlarına yakın durdular. Yakın durduğu düşmandan dost olmadı, uzak durduğu dostlarını da kaybetmiş oldular. Yeni göreve gelecek olan il yönetimine başarılar diler. Saygılar sunarım."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim