• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Gezici Kitabevi Kuşadası'nda

  23.04.2008 09:00
  Taşıdığı yüzlerce kitapla Türkiye’yi gezen, gezici kitapevi “Deniz Papağanı Pafin”, Kuşadası Naci Akdoğan Okulu’nu da ziyaret etti.
  Gezici Kitabevi Kuşadasında
  Gezici Kitabevi Kuşadası'nda Gezici Kitabevi Kuşadası'nda Gezici Kitabevi Kuşadası'nda

  Taşıdığı yüzlerce kitapla Türkiye"yi gezen, gezici kitapevi “Deniz Papağanı Pafin”, Kuşadası Naci Akdoğan Okulu"nu da ziyaret etti.
  Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacı ile Türkiye"nin dört bir yanında çocuklarla buluşan otobüsü okul bahçesinde gören çocuklar, otobüsün içini gezerek kitapları incelediler. Mutluluk ve şaşkınlığı bir arada yaşayan çocuklar bir yandan istedikleri kitabı otobüsün içinde okuma keyfini yaşarken diğer yandan da beğendikleri kitapları satın alma imkanı yaşadılar.
  Kuşadası"nı ilk defa ziyaret eden “Deniz Papağanı Pafin” adlı gezici kütüphanenin sahibi İsmail Arlı, gezer kitapevinin çıkış noktasının yoksul çocukları kitaplarla buluşturmak olduğunu belirterek, “Çocukları kitaplarla buluşturmak, onların okuma alışkanlıklarını arttırmak ve bambaşka bir atmosferde kitaplara merhaba demelerini sağlayabilmek amacı ile “Deniz Papağanı Pafin”i hazırladık. Çocukların otobüsümüze ilgileri bizlere apayrı bir mutluluk veriyor. Kuşadası Naci Akdoğan Okulu"nda da sözünü ettiğim mutluluğu çok ayrı şekilde yaşadık. İlgilerinden ötürü başta öğrenciler olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
  “Deniz Papağanı Pafin” in okullarını ziyarete gelmesinin çocuklar için çok keyifli ve yararlı olduğunu belirten Kuşadası Naci Akdoğan Okulları Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcisi Okşan Canbaz ise, “Otobüsün okulumuzu ziyaret etmesi gerçekten çok eğlenceli anlar yaşamamıza neden oldu. Birçok öğrenci ilk defa bir gezici kütüphane ile karşılaştılar. Otobüsün içinde Türk ve Dünya klasiklerinin yanı sıra farklı konuda sayısız kitap var. Otobüsün okulumuzu ziyaret etmesini, öğrenciler için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim