• BIST 107.041
 • Altın 143,274
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Fastfood'a yenik düştü

  05.08.2008 16:20
  Aydın Öğretmen Evinin 10 yıllık meşhur gözlemecisi de fasfood karşısında yenik düştü.
  Fastfooda yenik düştü
  Fastfood'a yenik düştü Fastfood'a yenik düştü Fastfood'a yenik düştü

  Aydın Öğretmen Evinin 10 yıllık meşhur gözlemecisi de fasfood karşısında yenik düştü. Aydın merkez Meşrutiyet Mahallesindeki Öğretmen Evinde 10 yıldır Aydınlı öğretmenlere gözleme yaparak Aydın Öğretmen Evi ile özdeşleşen Ayşe Çetin 10 yıl aradan sonra fastfood karşısında dayanamayarak Aydın Öğretmen Evi içerisindeki gözleme dükkanını kapatma kararı aldı.
  Birkaç yıl öncesine kadar işlerinin çok iyi olduğunu söyleyen Ayşe Çetin “Neredeyse mahalle aralarına kadar giren fastfood dükkanları ile son zamanlarda mücadele edemez olduk. Gençlerimizde çok kısa zamanda hazırlanan ve ayak üstü yenilen bu yiyeceklere daha fazla ilgi gösteriyorlar. Sadece gençler değil çalışan yetişkinlerde zaman konusunda tasarruf etmek için bu tarz yiyecekleri tercih ediyor. Bütün bu şartlar bir araya gelince artık ayakta kalma şansımız pek kalmadı ve 10 yıl aradan sonra kapatma kararı aldık” dedi.
  Gözlemenin ayak üstü yenilen fastfood tarzı yiyeceklere nazaran çok daha sağlıklı olduğunun altını çizen Ayşe Çetin “Gözleme hem yapılış şekliyle hem de içinde kullandığımız malzeme bakımından çok daha sağlıklı. Sağlıklı ürünler tüketilmesi konusunda gençlerimizin daha bilinçli olması lazım ama gençlerimiz damak tadı olarak bu ürünleri fazla tüketince kendi sağlıklı yiyeceklerimizi tüketmiyorlar” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim