• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Ezan'a çözüm bulundu

  24.08.2009 12:45
  Akbük Beldesi’nde tek caminin bulunması nedeniyle yaşanan ezan sesinin her yerden duyulmaması sorunu, belediyenin katkılarıyla çözüldü. Kaymakamlık alınan izin ile akşam ezanı Ramazan ayı boyunca Akbük Belediyesi anons sisteminden okunacak.
  Ezana çözüm bulundu
  Ezan'a çözüm bulundu Ezan'a çözüm bulundu Ezan'a çözüm bulundu

  Ramazan ayının gelmesiyle birlikle ezan sesinin her yerden duyulmaması nedeniyle, halkın büyük bir kısmı bu durumdan muzdarip olduklarını belirterek belediye anons merkezinden Ramazan ayı boyunca akşam ezan"larının da okunması için talepte bulunması üzerine harekete geçen Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı İlçe Müftülüğü ile görüşüp konuya açıklık getirdi.
  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Didim İlçe Müftüsü Celil Karaca, “Sayın Başkan Sandalcı durumu bana iletti. Şu an camimizden okunan ezanın duyulması için ek hoparlör koymamız mümkün değil. Yapılabilecek şey bu şekilde sıkıntıyı gidermektir. Sayın Kaymakamımızdan bu konuda izin alacağım. Ramazan Ayı boyunca Cami İmamımız tarafından belediye anonsundan akşam ezanı okunacak. Halkımız iftar vaktini hem camimizden hem de bu yoldan ezan sesi ile daha iyi alacaklardır. Bu konuda yardımcı olan Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı"ya teşekkür ediyorum. Konuya duyarlılık göstererek bizimle istişarede bulunup soruna büyük ölçüde çözüm getirmiştir” dedi.
  Başkan Sandalcı da, “Biz halkın isteğinin gereğini yerine getiriyoruz. Bu konuda sıkıntı bulunmaktadır. Hiç değilse Ramazan ayı boyunca, akşam ezanlarının daha geniş kitle tarafından duyulması için, belediyemizin anonsu kullanılacaktır. Bu tür eksiklikler bizim almamız gereken tedbirleri ortaya çıkarmaktadır. Seneye daha iyi bir çözüm getirilmesi için araştırmalar yapılacaktır. Sayın Müftümüz Celil Karaca" ya konu ile yakından ilgilendikleri için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile halkımızın ve Tüm İslam Âleminin Ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim