• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Eylül ayı toplantısı yapıldı

  09.09.2009 12:50
  Akbük Belediye Meclisinin Eylül ayı meclis toplantısı Belediye meclis salonunda yapıldı.
  Eylül ayı toplantısı yapıldı
  Eylül ayı toplantısı yapıldı Eylül ayı toplantısı yapıldı Eylül ayı toplantısı yapıldı

  Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı başkanlığındaki toplantıda belediye meclis üyeleri hazır bulundu.
  Başkan Sandalcının açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.
  Gündemin ilk maddesinde Beldede bulunan konut, işyeri, otel, motel, ve benzeri yerlere ait foseptiklerin durumu ve gerekli önlemlerin alınması hususu ele alındı. Başkan Sandalcı; foseptiklere şimdiden önlem alınması gerektiğini, aksi halde denizde aşırı kirlenme olacağını belirterek “Yaptığımız denetimlerde foseptiklerin büyük bir bölümünün sızdırmalı olduğunu tespit ettik. Denize yakın olan 1001. caddenin deniz tarafında kalan kısımlardaki foseptiklerin tamamının sızdırmasız olması için önlemler almak zorundayız. Buna çare olarak foseptik çekimlerini kayıt altında tutabilir ve ne derece sızdırmalı ya da sızdırmasız olduğunu görebiliriz” dedi.
  Yapılan görüşmelerin ardından sızdırmalı olan yerler için ilgililere tebligat yapılmasına, mal sahibi tarafından yaptırılmayan foseptiklerin ise Belediyece yaptırılıp masrafların ilgililerden tahsil edilmesine meclis oybirliğince karar verildi.
  Bu arada beldedeki boş arazi ve arsaların çevre duvarı yapılarak görüntü kirliliğinin önlenmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Bu arada beldendin kalıcı nüfusunun artırılması için sivil toplum örgütleri ve sitelere yazı yazılmasına karar verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim