• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Esnafın sorunlarını dinledi

  29.07.2009 10:45
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun esnafın sorunlarının çözümüne yönelik toplantıları devam ediyor.
  Esnafın sorunlarını dinledi
  Esnafın sorunlarını dinledi Esnafın sorunlarını dinledi Esnafın sorunlarını dinledi

  . Başkan Çerçioğlu, son olarak Kurtuluş Mahallesi"nde yapılan kahvaltılı toplantıda mahalle esnafının ve vatandaşların sorunlarına çözüm aradı.
  Mahalle esnafının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Aydın Şubesi Başkanı Nurettin Yüce ile Eski Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mustafa Yılmaz"ın organize ettiği toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Öztürk, Mehmet Can Önler, Altan Güney, Semih Özmeriç, Sümran Ünal ve Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın katıldı.
  Mahalle esnafları adına konuşan Nurettin Yüce, genelde seçim zamanları hatırlandıklarını belirterek şunları söyledi: “Esnaf olarak bizler derdimizi anlatmak için makam odalarının kapılarında beklerken, sorunlarımıza çözüm aramak için belediye başkanımız ve meclis üyeleri bizim ayağımıza geldiler. Bugüne kadar biz esnaflar sadece seçim zamanı hatırlanır, daha sonra unutulurduk. Başkanımız Özlem Çerçioğlu, esnaflara çok değer veriyor. Arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum”
  Aydın"da yaşayan insanların ve esnafın sorunlarını konuşmak, birlikte çözüm üretmek için bu toplantıları düzenlediklerini belirten Başkan Çerçioğlu da, “Bu şekilde çözüm önerileri sizlerden geldiği için sorunlara daha net çözümler buluyoruz. 29 Mart seçimlerinden önce "ben" değil, "biz" anlayışıyla bu şehri yöneteceğimizi belirtmiştik. İşte bu yüzden sorunları yaşayanlarla çözmek için sizlerle beraberiz. Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin teğet geçmekten öte, tüm küçük esnafımız gibi, sanayicilerimizi de ne kadar çok zarar verdiğinin bilincindeyiz. Bu tür toplantıları görev süremiz boyunca belli aralıklarla yapacağız” dedi.
  Toplantıya katılan esnaf zamansız çöp çıkarılmasından, kuruyemiş kabuklarının bilinçsizce sokaklara atılmasından kaynaklanan kirliliğe çözüm bulunmasını, bu konuda gerekli cezai işlemler yapılmasını istediler.
  Çöp toplama saatlerinin afiş ve broşürlerle halka duyurulduğunu söyleyen Başkan Çerçioğlu, “Kentimizin daha temiz olması için temizlik kampanyaları düzenledik ve düzenlemeye devam edeceğiz. Cezai işlemden çok bilinçlendirme çalışmalarına önem veriyoruz” diye konuştu.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim