• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Esnafa müjde

  15.07.2009 15:42
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ayakkabıcılar Çarşısı'ndaki esnafları ziyaret ederek, onlarla birlikte kahvaltı yaptı.
  Esnafa müjde
  Esnafa müjde Esnafa müjde Esnafa müjde

  Başkan Çerçioğlu, belediyenin Ayakkabıcılar Çarşısı'ndaki esnafların ödeyemedikleri için biriken işgaliye ücretlerini taksitlendireceğini müjdeledi.
  Kahvaltıda Başkan Çerçioğlu"na sorunlarını anlatan esnaflar, ekonomik kriz nedeniyle uzun süredir işgaliye ücretlerini belediyeye ödeyemediklerini, bu nedenle işgaliye ücretlerinin biriktiğini ifade ederek, bu ücretlerin taksitlendirilmesi talebinde bulundu.
  Ekonomik krizden dolayın iş yapamayan esnafın, işgaliye ücretlerini de ödeyemez duruma geldiğini belirten Başkan Çerçioğlu da, bu konuda çalışma yapacaklarını söyledi. Bu çalışmanın sonunda, yapılabilecek en yüksek taksitlendirmeyi yapacaklarını dile getiren Çerçioğlu, esnafların oluşturacağı bir komisyonun Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Kaya ile birlikte bu çalışmayı yapmasını istedi. Yağcılariçi mevkisinde, Salı günü dışında, işportacıların tezgah açamayacağını ifade eden Çerçioğlu, “'Benim esnafım her türlü vergisini, sigortasını, kirasını ödüyor. Ama bazı günler siftah bile yapamıyor. Bir de bu esnafımızın önüne işportacı gelip, yayılıyor. Hiç bir yere de para ödemiyor. Bunu önlüyoruz. Aydın'ın sokakları başı boş kalmış. Sokaklara sahip çıkacağız. Sokaklar sahipsiz değil. İnsanlar gelişi güzel tezgah açamayacak. Açarsa, ben esnafımı nasıl koruyacağım. Benim birinci görevim sokaklara sahip çıkmak. İkinci görevim ise esnafa destek olmaktır” dedi.
  Pazarlarda büyük bir ihtiyaç haline gelen tuvalet sorununu da seyyar tuvaletlerle çözeceklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, bunun için gerekli çalışmayı en kısa sürede başlatacaklarını sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim