• BIST 106.638
 • Altın 145,346
 • Dolar 3,5163
 • Euro 4,1231

  Eser'den yerel seçim uyarısı

  26.04.2008 08:02
  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, yaklaşan yerel seçimler öncesinde parti teşkilatlarına uyarılarda bulundu.
  Eserden yerel seçim uyarısı
  Eser'den yerel seçim uyarısı Eser'den yerel seçim uyarısı Eser'den yerel seçim uyarısı

  Geçen dönemde merkezi hükümet ve yerel yönetimlerin hayata geçirdiği bir çok yatırımın çokluğundan açılış ve duyuruların yeterince yapılamadığına işaret eden Eser; teşkilat çalışmalarına ve tanıtım faaliyetlerine önem verilmesini istedi.
  Yaptığı basın açıklaması ile 2009 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, AK Parti"nin yerel yönetimlerde 4 yılını tamamladığını söyledi. AK Parti ile yerel yönetimlerde devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldığını vurgulayan Eser, kendi iktidarları döneminde hizmet anlayışının değiştiğini savundu. Gelinen bu noktada 2009 yılı seçimlerinde daha büyük hedefler belirlediklerini açıklayan Eser; “Bu dönemde geçmiş dönemlerde olduğu gibi çok söyleyip az icraat yapma yerine halka hizmet hakka hizmet felsefesi ile çalışıldı. Eğitimde, sağlıkta, yollarda, içme sularında cumhuriyet tarihinde yapılanlarla yarışıldı. Ancak, yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin yaptıklarının çokluğundan açılışlar ve duyuruları yeterince yapılamadı. Arkadaşların bu konuya da önem vermeleri gerekir. Teşkilatlanma çalışmalarına daha fazla önem verilmesi gerekli. Kongre sürecinin başladı, kongre takvimini teşkilat mensuplarının iyi takip etmesi gerekir. 11 belde ve nüfusu 2 binin altında kalan belde belediyelerine ziyaretler yapılmalı, köy ve mahalle muhtarları ile ilgili çalışmalar yapılarak yapılan hizmetlerin daha aktif anlatılmalı” dedi.
  AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanarak ülke genelinde uygulanan “Siyaset Akademisi” eğitimlerinin başlayacağına değinen İsmail Hakkı Eser, “Bu uygulamayı gelecek dönemlerde siyasetin her kademesinde yer vereceğiz. Siyaset alanında bulunacak herkesin bu eğitim programına katılmasını gerekiyor. Belediyeler halkın evi olarak görülmeli. Hizmet anlayışı ile vatandaşın her derdi ile ilgilenen AK Parti teşkilatları, 2009 yerel seçimlerde büyük bir farkla belediyeleri alacaktır. Yerel yönetimin ve partimizin değişik kademelerindeki insanlarda bu inancı görmekteyim” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim