• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Ertürk'ten hastane müjdesi

  16.07.2008 13:30
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli’de yapılacak olan bölge hastanesinin en geç 3 yıl içerisinde tamamlanacağı müjdesini verdi.
  Ertürkten hastane müjdesi
  Ertürk'ten hastane müjdesi Ertürk'ten hastane müjdesi Ertürk'ten hastane müjdesi

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli"de yapılacak olan bölge hastanesinin en geç 3 yıl içerisinde tamamlanacağı müjdesini verdi. 300 yataklı bölge hastanesinin 2008 yılı ekim ayı başlarında ihalesi yapılarak inşaatına başlanacak.
  Arsa problemi nedeniyle birkaç yıldır bir türlü yapım aşamasına gelemeyen, DSİ Nazilli İşletme Şefliğinin eski kanalet fabrikası olarak kullanılan Yeşil Mahalledeki 70 Dönümlük arazide 300 yataklı bölge hastanesi yapımına başlanıyor. Müjdeli haberi veren AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, geçtiğimiz Cuma günü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanı Cumali Yüksek ile birlikte Daire Başkanlığından gelen İnşaat Mühendisi Abdullah Serdar Durak ve Mimar Ahmet Yılmaz"ın araziyi yerinde inceleyerek olumlu cevap verdiklerini ifade etti.
  Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Nazilli Devlet Hastanesi Müdürü Ramazan Özsoy ve Hastanenin Başhekimi Dr Fikri Özçetin ile birlikte arsayı Ankara"dan gelen heyete gösterdiklerini belirterek “Yıllardır yapımına bir türlü başlayamadığımız Bölge Hastanemiz, yapılan heyet incelemesinin ardından yapım aşamasına geldi. Çevre düzenlemesi ve inşaat alanı için detaylar oluşturuldu. Bakanlık tip projesine göre ilk ihale taslak projesi hazırlanarak 90 gün sonra ihaleye çıkartılacak. Daire başkanlığı tarafından Kasım ayında ihaleye çıkartacağımız Bölge hastanemizin yapılması talebini bakanlığımız yerinde inceleyerek Ağustos ayı içerisinde diğer bölge hastaneleri ile birlikte proje startını verecek” dedi.

  “TAM TEŞEKKÜLLÜ BÖLGE HASTANESİ OLACAK”

  Milletvekili Ertürk, bölge hastanesi için uygun tip projesinin mevcut şartlara göre yerinde tespit edilerek hazırlanacağını ifade ederek “hastanemizle ilgili çekme mesafeleri, çevre yolu, yeşil alan, güvenlik bandı, belediye uzmanlarından geçerek sağlık bakanlığının istediği imar plan tadilatları yapılarak arsamız hastane için uygun hale geldi. Bakanlık yetkilileri bizzat yerinde görerek tespit ettiler. Bizlerin talebi ile de ihale kapsamına aldılar. Bu süreç, Ağustos ayında uygun tip proje belirlenmesi sonuçlandıktan sonra takip eden 90. Günde ihalesi yapılmış olacak. Bir değişiklik olmazsa, yeşil alanları, kafeteryaları, güvenlik sistemleri, temizlik hizmetlerini de konsept halinde tefrişi ile beraber inşaat beraberce ihaleye girecek. En fazla 2-3 yıl içerisinde de tam teşekküllü bölge hastanemiz tamamlanmış olacak” diye konuştu.
  Mevcut bulunan Nazilli"deki iki hastanenin ise durumlarının önümüzdeki günlerde Sağlık bakanlığında yapılacak olan ve hastanelerin yetkililerinin de katılacağı bir toplantı ile hastanelerin durumlarının değerlendirileceğini kaydetti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim