• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Erdoğan'ı duygulandırdı

  20.08.2009 07:43
  D-Marin Didim'in açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına gelen küçük bir kızın talepleri, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.
  Erdoğanı duygulandırdı
  Erdoğan'ı duygulandırdı Erdoğan'ı duygulandırdı Erdoğan'ı duygulandırdı

  Açılış programı esnasında, koşarak Başbakan Erdoğan'ın yanına gelen Zeynep Cidan (13), gözyaşları içinde bir süre Başbakan ve eşi Emine Erdoğan ile konuştu. Daha sonra Emine Erdoğan tarafından gözyaşları silinen küçük kız, hazırladığı mektubu Başbakana okudu. Başbakan Erdoğan'dan sorununun çözümü için söz alan küçük Zeynep, daha sonra protokolden ayrıldı.
  Başbakan'ın yanından ayrıldıktan sonra basın mensuplarının adeta abluka altına aldığı Zeynep Cidan, mektubunu okudu. Didim Valiler İlköğretim Okulu öğrencisi olduğunun ifade eden Zeynep Cidan, 'Tayyip Amca' diye başladığı mektubunda "Benim kardeşim 2 ay önce havuza düştü. Hala gözü açılmadı. 2 aydır Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yatıyor. Doktorlar eve makine alınıp kardeşimin eve gönderilmesini istiyor. Ama bizim o kadar imkanımız yok. Sağlık güvencemiz yok. Kardeşimin doktor olan iyi bir hastanede
  yatmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
  Durumunun iyi olmadığını ve çaresiz olduğunu ifade eden baba Mehmet Şirin Cidan ise, 4 yaşındaki çocuğunun bakımı için 15 bin TL'lik paraya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Tedavi için gerekli cihazı almasının imkansız olduğunu kaydeden baba, Başbakan'dan yardım istediklerini ve Başbakan'ın da kendilerine yardım sözü verdiğini söyledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim