• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Erdem'den kınama

  02.01.2009 10:20
  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İsrail’in Gazze'ye yaptığı bombalama sonucu 400'e yakın Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırıları kınadı.
  Erdemden kınama
  Erdem'den kınama Erdem'den kınama Erdem'den kınama

  Gazze'de yaşanan insanlık dramını lanetlediğini ifade eden Erdem, “Bu kanlı saldırılar Ortadoğu"nun barış sürecini de sekteye uğratmaktadır” dedi.
  Türkiye'nin son dönemde Ortadoğu"daki barışa katkıda bulunmak üzere çok önemli arabuluculuk rolünü yerine getirdiğine işaret eden Mehmet Erdem, “Bu role istinaden Başbakanımız Gazze'deki insanlık dramını görüşmek üzere Arap ülkelerini ziyaret gerçekleştirmektedir. Başbakanımızın Gazze'deki bombalama ile ilgili İsrail Başbakanı Olmert'in bilgi vermemesini çok sert bir dille kınaması ve "saygısızlık" olarak nitelemesi Türkiye için önemli ve şahsiyetli bir duruştur.Arap ülkelerinde dahi bu duruş gösterilememiştir. İsrail"in bu vahşetini biran evvel durdurmasını bekliyoruz. Sn. Başbakanımız Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon'u arayarak BM'i harekete geçmeye davet etmiştir. Kadın,çocuk,yaslı demeden İsrail"in insanları öldürmesi; tahrif edilmiş Tevtat'taki emirleri yerine getirdiğini gözler önüne sermektedir” diye konuştu.
  Bazı yorumlarda Hamas'ın attığı füzelerden de İsraillilerin öldüğü ve İsrail"in Gazze'yi bombalamasının mazur görülebileceği söylenmekte olduğunu anımsatan Erdem, şöyle konuştu: “Son 8 yılda Hamas'ın attığı füzelerden 20 İsrailli ölmüş;İsrail ise 2004'ten bu yana yüzde 90'i sivil olmak üzere 4 bin Filistinliyi öldürmüş.Hiçbir açıklama İsrail"i mazur gösteremez. Toprakları işgal edilmiş;mallarını,canlarını ve namuslarını korumak isteyen Filistin halkıdır. Filistin toprakları dışında ve İsraillilerden başka kimseye karŞı eylem yapmayan Filistin halkı mazlumdur. Hamas dahil bütün Filistinliler,1967 öncesi sınırlara dönmeyi kabul etmesi durumunda İsrail"in varlığını kabul edeceklerine ilişkin açıklamaları vardır. Filistin halkı barış istiyor. Türkiye'de barışa katkıda bulunmak için elinden geleni yapmaktadır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim