• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Erdem'den Kamacı'ya cevap

  24.07.2009 18:07
  Didim Belediyesi'nde işçilerin yer değiştirilmesiyle ilgili yöneltilen soruya AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'i eleştiren Başkan Kamacı'ya, Mehmet Erdem yanıt verdi.
  Erdemden Kamacıya cevap
  Erdem'den Kamacı'ya cevap Erdem'den Kamacı'ya cevap Erdem'den Kamacı'ya cevap

  Geçtiğimiz hafta Didim Belediyesi'ndeki bazı işçilerin yer değiştirilmesi konusuyla ilgili sorulan bir soru üzerine Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'i eleştirmiş "Sayın Erdem işçileri bıraksın, Aydın'a sahip çıksın, Biz işçilerimize sahip çıkarız" diyerek cevap vermişti.
  Başkan Kamacı'nın sözlerine yanıt veren Milletvekili Mehmet Erdem "Biz Belediye Başkanı'yla siyasi olarak muhalefetiz. Otomatik olarak siyaseten belediye başkanı muhalefette. Ben işimi yapıyorum. Haksızlığa uğrayanlar varsa, bu ister belediye çalışanı isterse kamu çalışanı olsun yanındayız. Belediye işçilerine de bir haksızlık yapıldıysa ki yapılmış, sendikal hakları hiçe sayarak zorla görev yerleri değiştirilmiş, bunu altında tamamen politik kaygılar var, hizmetin arttırılması değil de siyasi olarak
  yerleri değiştirilmiş. Biz bunları tespit ettik, dinledik, görüştük. Ben milletvekili olarak milletin işleriyle elbette uğraşırım, bu benim işimdir, benim görevimdir, ben görevimi yerine getiriyorum, Sayın Belediye Başkanı dosdoğru görevini yerine getirsin. Yani işçilerin hakları ve hukuklarıyla oynamasın. Hem bu belediye başkanımız sol ve sosyal demokrat olduğunu iddia ediyor. Emekten yana olduğunu iddia eden bir partinin belediye başkanı, işçinin emekçinin hakkını, hukukunu göz ardı ederek adeta insanlık
  onurlarını zedeleyecek mahiyette bir takım görev değişiklikleri yaparak, onları adeta kendi elinde bulundurduğu yetkilerle, Belediye Başkanı yetkileriyle ezmeye çalışması, bu sol ve sosyal demokrat anlayışıyla bağdaşıyor mu? Yoksa Belediye Başkanı Engin Ardıç'ın köşe yazısında dediği gibi 'pantolon solcusu' mu" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim