• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Emniyet'te terfi heyecanı

  20.05.2008 17:25
  Aydın Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 36 polis terfi etti.
  Emniyette terfi heyecanı
  Emniyet'te terfi heyecanı Emniyet'te terfi heyecanı Emniyet'te terfi heyecanı

  Aydın Emniyet Müdürlüğü'nün değişik kademelerinde görev yapan 36 polis, bir üst rütbeye terfi etti. Aydın Valiliği Encümen Salonu"nda Aydın Valisi Mustafa Malay başkanlığında düzenlenen toplantıda, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Yüksek Değerlendirme Kurulları'nın kararıyla 2008 yılında toplam 36 personelin bir üst rütbeye terfi ettirildiği açıklandı. Toplantıya İl Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, il emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, emniyet amirleri ve rütbeleri ele alınan personeller katıldı.
  Törende konuşan Vali Mustafa Malay, kendisinin de polis kökenli olması nedeniyle törende çok duygulandığını söyledi. Polislik mesleğinin çok meşakkatli bir meslek olduğunu kaydeden Vali Malay, "1972 yılında komiser yardımcılığından başkomiserliğe terfi ettiğimde rütbemi dönemin İçişleri Bakanı Mukadder Öztekin takmıştı. Eskiden sırası gelen terfi ederdi. Ve bu bence doğru değildi. Çalışanla çalışmayanın, iyi ile kötünün mutlaka ayırt edilmesi gerekiyordu. Emniyet teşkilatı da bu sorunu çözdü. Şimdi hak edenler bir üst rütbeye terfi ediyor. Devletin simgesi olan ve üniforma taşıyan polisler görevlerini çok hassas, vatandaş ayrımı yapmadan yerine getirmelidir. Polislik aynen bir süte benzer. Sütün üzerine düşen bir leke nasıl göze çarparsa, polisin hatası da aynı şekilde göze çarpar. Herkesin görevini en iyi şekilde yerine getirmesini istiyorum" dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından törende Vali Malay ve İl Emniyet Müdürü Orhan, terfi eden polislerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

  İŞTE TERFİ EDENLERİN TAM LİSTESİ:

  Ali Şen (1. Sınıf Emniyet Müdürü), Adnan Günay (1. Sınıf Emniyet Müdürü),  Selime Ataman (2. Sınıf Emniyet Müdürü), Memet Kılıç (2. Sınıf Emniyet Müdürü),  Abdullah Günal (2. Sınıf Emniyet Müdürü), Ali Akın Karayel (3. Sınıf Emniyet Müdürü), İlker Özkaya (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Can Gökay (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Kemal Dikmen (3. Sınıf Emniyet Müdürü),  Yalçın Akalınlı (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Yavuz Tural Aydın (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Mehmet Ali Serin ((3. Sınıf Emniyet Müdürü),  Murat Boylu (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Zafer Sami Akça (3. Sınıf Emniyet Müdürü), Şükrü Buğday (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Olcay Yakup İnankur (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Ahmet Erbil (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Kubilay Erçin (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Sunay Öztürk (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Erdal Erkan Azak(4. Sınıf Emniyet Müdürü), Ömer Uslusoy (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Uğur Çaylak (4. Sınıf Emniyet Müdürü), Gürkan Aytekin (Emniyet Amiri), Fevzi Yıldırım (Emniyet Amiri), Behçet Alkan (Emniyet Amiri), Fikret Sarı (Emniyet Amiri), Ali Güneş (Emniyet Amiri), Adem Yılmaz (Emniyet Amiri), Nurullah Karaoğlan (Emniyet Amiri), Mehmet Karaoğlan (Emniyet Amiri), Lütfi Doğan Genç (Emniyet Amiri), Ahmet Adıbelli (Emniyet Amiri), Gökhan Nazlım (Başkomiser), Ferdi Kavak (Başkomiser) Zeki Oğuz Kesen (Başkomiser), Mehmet Kurt (Komiser)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim