• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Emlakçılardan tanıtım atağı

  07.05.2009 17:42
  Didim Emlakçılar Derneği, üçüncüsü 14–16 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Medıterranean Exclusıve Property Show’a katılacak.
  Emlakçılardan tanıtım atağı
  Emlakçılardan tanıtım atağı Emlakçılardan tanıtım atağı Emlakçılardan tanıtım atağı

  Didim Emlakçılar Derneği, üçüncüsü 14–16 Mayıs tarihleri arasında Antalya"da düzenlenecek olan Medıterranean Exclusıve Property Show"a katılacak.
  Fuara katılmak için hazırlıklarını sürdüren Didim Emlakçılar Derneği üyeleri, ikinci kez bir araya geldi. Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun başkanlığında Didim Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı da katıldı.
  Açılışta konuşan Dernek Başkanı Osman Coşkun, “İlçemizde emlakçı sayısının artmasıyla birlikte sorunlarda arttı. Bu sayının artmasında İlçemize yurtdışı gelen taleplerin fazla olması da etkili oldu. Tabii süreç geliştikçe var olan sorunlarda artıyor. Bu anlamda sorunların çözümü için önceden önlem alınmadığı için sorunlar daha da arttı. Diğer yandan ise İlçemizin uluslar arası alanında tanıtımı satışlar sayesinde yapıldı ama kalite anlamında ise biraz geride olduğumuzu bilmeliyiz. Çünkü binalar yapılıyor, yapılan yerin yolu yok, duvarı yok, bahçesi yok. Bu nedenle bu alanda sıkıntılar oluyor” dedi.
  Didim Belediyesi Kültür- Sosyal İşler Birimi Müdürü Şahap Gönül de, “14–16 Mayısta yapılacak bu fuar çok farklı bölgelerden gelecek yatırımcıları ve emlakçıları bir arada toplayacak. Burada en büyük kazanç alıcı sektörle iç içe olunacak. Bu anlamda Didim"in sadece Avrupa"da değil Dünya Pazarında tanıtımı yapılacak. Şuan itibariyle fuara İlçemizden 23 emlakçı katılacak. Biz bu katılımcılara Didim Belediyesi tarafından kiralanan 50 metrekarelik alanda yer vereceğiz. Bu süreç içerisinde talepler geldiği takdirde, bu yeri daha da büyütebiliriz. Bu yıl bu fuarlarla ilgili olarak Didim Ticaret Odasının destekleri oldu, bu fuara da destek olunması açısından önemli” diye konuştu.
  Özellikle İngilizlerin Didim"e yerleşmesiyle önemli bir mesafe kat edildiğine işaret eden Belediye Başkanı Mümin Kamacı ise, şunları söyledi: “Bu değişim en başta emlak sektörünü ortaya çıkardı. Şimdi ise bu sektörün daha da gelişmesi için biz belediye olarak emlak fuarlarına katılarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda Antalya"daki bu fuar ilk bizim yapabildiğimiz anlamında ilk deneyimimiz olacak. Bu fuarda İlçemizin tanıtımı da yapılacak. Biz burada esnafımız önünü açmak istiyoruz. İnşallah fuar sonucunda da bunu başarmış oluruz. Eksikliklerimiz muhakkak olacaktır ama biz öncelikle esnafımızın önünün açılması için çalışıyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim