• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Eğitimciler ödüllendirildi

  23.02.2008 19:21
  Türkiye 2007 yılının Şairi ödülünü alan Gazeteci - Şair Şaban Abak’ın “Bir Kültür Adamı olarak Öğretmen” konulu konferansı ve Türkiye Eğitimciler Birliği Sendikası’nın düzenlemiş olduğu “3. Öğretmen Hatıraları” yarışmasının Aydın’da ilk 3’e giren eğitimc
  Eğitimciler ödüllendirildi
  Eğitimciler ödüllendirildi Eğitimciler ödüllendirildi Eğitimciler ödüllendirildi

  Aydın Halk Eğitim Merkezinde yapılan Konferans ve Ödül Törenine Şair Şaban Abak, Memur-Sen Aydın Şubesi Başkanı Süleyman Alkoç, Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, çok sayıda öğretmen ve eğitim görevlileri katıldı.
  Öğretmenlik Hatıraları Yarışması"nda Aydın 1.si “Kum tanesi” adlı eseriyle Fatma Coşkun, 2. olarak “Bir Namazlık Saltanat” adlı eseriyle Sıdıka Özer, 3. isim ise “Gurbet Sancısı” adlı eseriyle Vahip Aksöz oldu.
  Yarışmacıları plaket ile ödüllendiren Şair Şaban Abak, Çocukluğunda öğretmenlerin ne kadar önemli olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Bizim çocukluğumuzda köylerde kasabalarda en önemli kişi öğretmendi ve imamdı herkes bilemediği aydınlatılmasını istediği konularda onlara danışırdı ama şimdi hiç kimse böyle yapmıyor. Şimdilerde maalesef durum bu kadar parlak değil öğretmenler için buna üzülüyorum.”

  HORMONLU BİLİM ADAMLARI ZARAR VERİYOR
  Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi Başkanı Mehmet Şirinkaya, Başörtüsü konusunda çok dolu olduğunu belirterek; “Maalesef Üniversitelerin özgürlüğe kavuşması gerekirken ve kavuşacakken hormonlu bilim adamları üretildi, ben başörtülülere sınavı kazansalar bile düşük not vereceğim. Başörtüsü olursa okulu kapatacağım diyorlar. Nasıl topraktaki fazla hormon bitkiye zarar veriyorsa bu hormonlu bilim adamları da zarar veriyor, sonra kinin nefretin oluşmasına öğrencilerin ve insanların en yapamayacakları şeylere dönüşmelerine sebep oluyorlar ters tepki yaratıyorlar” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim