• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  Eğitim-Sen'den açıklama

  16.09.2009 13:27
  Eğitim-Sen Söke Şubesi üyeleri, yeni eğitim öğretim yılının çeşitli sorunlarla başladığını iddia ederek, bir basın açıklaması yaptı.
  Eğitim-Senden açıklama
  Eğitim-Sen'den açıklama Eğitim-Sen'den açıklama Eğitim-Sen'den açıklama

  Eğitim-Sen Söke Şubesi tarafından gerçekleştirilen eylem Demirköprü üzerinde gerçekleşirken, eylemde toplanan yaklaşık 50 kişilik Eğitim-Sen üyesi eğitimci eylem yaparak ek ders ücretlerinin ödenmesini ve yaşanılan mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

  Eyleme Söke CHP İlçe Başkanı Sevim Şahin, CHP İlçe yönetim kurulu üyesi Melda Keskin, ÇYDD Söke Şube Başkanı Nimet İncedal, ÖDP İlçe Başkanı Asaf Pınarbaşı"da katılarak destek verdiler.

  Etkinlikte ortak basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Söke Başkanı Hayri Yaptaterek, “Ek ders ücretlerinin ödenmesinde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi, eğitime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim ve bilim emekçilerine ödenmesi, tedavi giderlerimizin ödenmesinde yaşanan sorunların çözülmesi talebiyle alanlardayız. Bilindiği gibi eğitim emekçileri, her ders yılı başında Eylül ayının ilk iş gününden eğitim-öğretimin başladığı güne kadar, ders yılı sonunda ise Temmuz ayının ilk iş gününe kadar öğretmenlik mesleği ile ilgili seminer çalışmalarında belli günlerde normal mesai yaptıkları halde ek ders ücreti alamamaktadırlar. İki haftayı aşan seminer, dönemleri için ek ders ücretinin ödenmemesini fedakarca görevlerini yerine getirmeye çalışan eğitim emekçilerine karşı yapılmış açık bir saygısızlık olarak değerlendiriyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim