• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Eğitim kampına katıldılar

  01.09.2009 13:23
  Hem eğlendiler, hem öğrendiler
  Eğitim kampına katıldılar
  Eğitim kampına katıldılar Eğitim kampına katıldılar Eğitim kampına katıldılar

  Ege Üniversitesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Tübitak işbirliğiyle Kuşadası"na bağlı Güzelçamlı beldesindeki“Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı"nda Eğlenceli Deniz Eğitimi Kampı” organize edildi.
  10 gün boyunca İzmir ve Aydın illerindeki ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Kuşadası"nda kampa yirmiye yakın öğrenci katıldı. Gençlere, başta yüzme ve aletli dalış olmak üzere; kano kullanma, deniz canlılarını tanıma, seramikten deniz canlıları yapma, gemici düğümleri atma, su ürünlerini pişirme gibi beceriler öğretildi.
  Projenin yürütücüsü olan Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi"nden Arş. Gör. Dr. Benal Gül, etrafı denizlerle çevrili bir ülke olmamıza rağmen deniz kültürümüzün zayıf olduğunu belirterek, “denizlerle ilişkimizi güçlü ve sağlıklı biçimde kurmak gerekiyor. Denizlerden daha fazla faydalanmamın ve aynı zamanda onu daha fazla korumanın yolu bilgiden ve öğrenmekten geçiyor” şeklinde konuştu. Kamptaki öğrencilerin değişik okullardan ve sosyo-kültürel katmanlardan geldiğine dikkat çeken Gül, kampın aynı zamanda eğlenceli ve yararlı bir tatil olduğuna dikkati çekerek, bu olanaklara sahip olamayan gençler için fırsat eşitliği sağlamaktan mutlu olduklarını dile getirdi.
  Öğrencilere kamp boyunca farklı akademik branşlarda çalışan öğretim üyeleri tarafından eğlenceli ve yararlı dersler verildi. Kamp sırasında 30 Ağustos Zafer Bayramı"nda Kuşadası"nda yapılan törene katılan öğrenciler ve eğitmenler, Atatürk Heykeli"ne ellerindeki çiçekleri bıraktılar. Kampı tamamlayan öğrencilere başarı sertifikaları sunuldu. Kampın öyküsü İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Ünal tarafından belgesel olarak hazırlanıyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim