• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Efelerden kampanyaya tepki

  22.12.2008 12:05
  Kuvay-i Milliye Mücahitler ve Gaziler Derneği Aydın Şube Başkanı Mustafa Yormaz bir grup aydının başlattığı Ermenilere yönelik özür dileme kampanyasını eleştirdi. Yormaz, kampanyayı başlatanları kınadıklarını belirtti.
  Efelerden kampanyaya tepki
  Efelerden kampanyaya tepki Efelerden kampanyaya tepki Efelerden kampanyaya tepki

  Başlatılan bu kampanyayı en ağır şekilde kınadıklarını açıklayan Yormaz, bazı dış etkilerle Türk ulusunun geleceğini ipotek altına almaya yönelik davranışlarda bulunanların Türk milletine büyük haksızlık yaptığını söyledi. Son günlerde sözde Ermeni soykırım iddialarına dayanarak bazı kişilerin Ermenilerden özür dileme kampanyası başlattığını hatırlatan Yormaz, “Ortaya çıkan bu durum son derece üzücü ve Türk halkını incitici bir davranıştır. Özür dilemek bir yanlışlık yapılması veya bir suç işlenmesi halinde yapılan bir davranıştır. Aydın Efeleri olarak Türk halkının böyle bir suç işlediğine inanmıyoruz. Eğer gerçekten iddia edildiği gibi Osmanlı bir soykırım yapsaydı en güçlü olduğu dönem de yapardı. Durup durup imparatorluğun yıkılmaya yüz tuttuğu bir dönemde böyle bir eyleme kalkışması düşünülebilir mi? Hal böyleyken maalesef bazı dış etkilerle Türk ulusunun geleceğini ipotek altına almaya yönelik davranışlarda bulunanlar, halkımıza büyük haksızlık yapmaktadırlar" dedi.
  Tarihi gerçekler ortada iken bunları görmezlikten gelip Türk halkını suç işlemiş gibi göstererek Türkiye'ye olmadık iftiralar atanlara malzeme oluşturacak davranışlarda bulunmanın hiçbir faydası olmayacağını savunan Yormaz, şunları söyledi: “Bu yapılanalr onların ileride daha ağır taleplerde bulunmalarını kolaylaştıracaktır. Bu da halkımıza ve ulusumuza yapılabilecek en büyük kötülüktür. Aydın Efeleri olarak bu tür davranışları şiddetle kınıyoruz ve hiçbir zaman tasvip etmiyoruz. Bu kampanyayı başlatan kişilerin bir an önce üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini istiyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim