• BIST 108.394
 • Altın 142,809
 • Dolar 3,5301
 • Euro 4,1252

  Dünya Su Günü kutlamaları

  24.03.2009 15:24
  22 Mart Dünya Su Günü Aydın'da törenle kutlandı. İl Özel İdaresi Meclis Salonu'nda gerçekleşen törene Aydın Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, DSİ 21. Bölge Müdür Vekili Mustafa Ertürk, DSİ personeli, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İlköğretim Okulları öğr
  Dünya Su Günü kutlamaları
  Dünya Su Günü kutlamaları Dünya Su Günü kutlamaları Dünya Su Günü kutlamaları

  Törenin açılış konuşmasını yapan DSİ 21. Bölge Müdür Vekili Mustafa Ertürk günün anlam ve önemini belirterek suyun ülkemizdeki ve dünyadaki önemine değindi. Mustafa Ertürk"ün konuşmasının ardından kürsüye gelen Aydın Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz iklim değişiklikleri ve dünyadaki nüfus artışının suyun önemini artırdığını ifade ederek, “ Eğer tüm dünyada bu olumsuz gidişi engelleyemezsek, susuzluk ve açlık tüm dünyaya hakim olacak. Petrol nasıl ticari özelliğinin yanı sıra savaş sebebi olabiliyorsa. Yakın gelecekte su kaynakları da bulundukları bölgede savaş sebebi olabilirler. Bu durum artık yüksek sesle dillendirilmektedir. Çözüm küresel ısınmaya karşı topyekün mücadelenin yanında Uluslararası ağaçlandırma kampanyası ve bunu destekleyecek büyük ödül ortaya koymakta etkili olacaktır” dedi.
  Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz"ün konuşmasının ardından DSİ tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi. Akabinde Dünya Su Günü nedeni ile “Suda Farklılıkların Yakınlaşması” konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Aydın Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz ve protokol üyeleri tarafından verildi. Dereceye giren tüm öğrencilere başarı sertifikasının yanı sıra çeyrek altında hediye edildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim