• BIST 107.840
 • Altın 143,621
 • Dolar 3,5343
 • Euro 4,1419

  DSP'den zam eleştirisi

  16.07.2009 17:39
  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, yaptığı basın açıklaması ile zamların geri çekilmesini isteyerek “Kriz yüzünden nasıl geçineceğini düşünen vatandaşın sırtındaki yük, bu zamla daha da ağırlaştırılmıştır.
  DSPden zam eleştirisi
  DSP'den zam eleştirisi DSP'den zam eleştirisi DSP'den zam eleştirisi

  Hükümet vergi kılıfındaki bu zammı derhal geri çekmelidir” dedi.
  DSP Demokratik Kitle Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aksakal, Hükümet"in akaryakıttan alınan maktu ÖTV oranlarını artırıp, bunu akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıttığını ve bu uygulanın da zor duruma olan vatandaşın yaşam koşullarını daha da sora sokacağını iddia ederek “Ekonomik kriz yüzünden nasıl geçineceğini düşünen vatandaşın sırtındaki yük, son akaryakıt zammıyla daha da ağırlaştırılmıştır. Akaryakıt zammı, sadece akaryakıt zammı olarak kalmayacak, vatandaşın satın alacağı her hizmet ve ürüne direkt olarak yansıyacaktır. Akaryakıt zammı, vatandaşın alacağı ekmeğin, suyun fiyatından, bineceği otobüsün bilet fiyatına, sağlık, giyim kuşam harcamalarına kadar her alanda kendini hissettirecektir. Rekor bütçe açıklarıyla karşı karşıya kalınca, çareyi vatandaşın cebinde arayan Hükümet, bu alışkanlığından vazgeçmeli, elini vatandaşın cebinden çekmelidir” ifadelerine yer verdi.
  DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, uygulamanın zincirleme zamlara neden olacağına ileri sürerek “Vergi kılıfında sunulan akaryakıt zammı derhal geri çekmelidir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim