• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  DSP'den değerlendirme

  17.03.2009 15:35
  Demokratik Sol Parti (DSP) Aydın merkez İlçe Başkanı Mehmet Türkiş, yaptığı basın açıklaması ile halkın 29 Mart yerel seçimlerinde oy verecekleri adayları iyi irdelemesi gerektiğini söyledi.
  DSPden değerlendirme
  DSP'den değerlendirme DSP'den değerlendirme DSP'den değerlendirme

  Aydın"ı ve Aydın halkını yönetecek olan kişilerin mutlaka dürüst olması gerektiğini kaydeden Türkiş, adayları Dr. Zeynel Abidin Özmen"in aynı zamanda Kuvayi Milliye"nin saymanlık görevini yapmış Abit Özmen Hoca"nın torunu olduğunu belirtti.
  Bir kentin en önemli biriminin belediye yönetimi olduğunu bu nedenle kentlerin geleceği bakımından da seçimlerin çok önemli olduğunu kaydeden DSP Aydın Merkez İlçe Başkanı Mehmet Türkiş, “Bugün Aydın"ı yönetmeye talip olanların bazıları bir iki dönem Aydın"ı yönetmiş nereye sığınırlarsa o ideolojiyi benimseyen, yönetimleri sırasında şeffaf olmayan halkın çıkarlarını koruyamayan ama şimdi yapacaklarını iddia edenlere halk gerekeni soracaktır. Sığındığı partiye göre slogan değiştirenleri ve haklarında çeşitli davalarla aklanmadan halkın karşısına çıkanları halkın gerekli cevabı vereceğine inancım tamdır. Birinin yaptığını diğerinin bozduğu bir dönem gördük. Seçilmeleri halinde 5 yılda Belediye Başkanının alacağı para belli iken trilyonları savurarak seçim propagandası yapıyorsunuz. Amacınızı halk değerlendirecektir” dedi.
  Açıklamasında kendi adayları Dr. Zeynel Abidin Özmen"den övgü ile söz eden “Armut dibine düşer. Bir kişi hakkında değerlendirme yapmak için atalarına bakmakta yarar vardır. Dr. Zeynel Abidin Özmen"in dedesi güvenirliği nedeniyle Kuvay-ı Milliyenin sayman görevine getirilmiş Abit Özmen Hoca"dır. Böyle bir zattın torunu olan Dr. Zeynel Abidin Özmen gerektiğinde Aydın ve halkı için her konuda dik duruşu sergileyebilecek, demokrat, ideolojisinden sapmayacak halk adamıdır” sözlerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim