• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Dr.Çildağ sağlığına kavuştu

  26.02.2009 14:11
  Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, ADÜ Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde koroner bypass operasyonu yapılmasının gurur verici olduğunu belirtti.
  Dr.Çildağ sağlığına kavuştu
  Dr.Çildağ sağlığına kavuştu Dr.Çildağ sağlığına kavuştu Dr.Çildağ sağlığına kavuştu

  ADÜ Tıp Fakültesi"nin kurucularından olan ADÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Orhan Çildağ"ın kendi ekibi tarafından geçen hafta gerçekleştirilen başarılı bir bypass operasyonu ile sağlığına kavuştuğunu hatırlatan Rektör Boylu, “Hocamız, bir ay kadar önce rahatsızlanmış, koroner anjiyografi çekilmiş ve koroner bypass olmasına karar verilmiştir. Kendisi tüm seçenekleri değerlendirmiş ve öğretim üyesi olarak çalıştığı ADÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi"nde koroner bypass ameliyatı olmaya karar vermiştir. Bypass operasyonu hastanemizde Prof. Dr.Berent Dişgil ve Doç. Dr. Erdem Ali Özkısacık tarafından yapılmış; anestezi, Doç. Dr. Nil Kaan tarafından verilmiştir. Post-operatif dönemde hızlı bir iyileşme gösteren hocamız, ameliyat sonrası 7"inci günde taburcu olacak duruma gelmiştir. Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan"ın ABD"de geçirdiği ameliyatın üniversitemiz hastanesinde de gerçekleştirilmiş olması gurur vericidir” dedi.
  ADÜ Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde bugüne dek yaklaşık bin kadar açık kalp operasyonu gerçekleştirildiğini açıklayan Boylu, şöyle konuştu: “ABD"de üç yıl kalp cerrahisi eğitimi alan Prof. Dr. Berent Dişçigil"in başkanlığında üniversitemiz hastanesinde yapılan açık kalp ameliyatlarında kullanılan teknikler ABD"de uygulanan ameliyat teknikleri standardında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üniversitemiz adına, Prof. Dr. Orhan Çildağ"a üniversitemizin öz kaynaklarına duyduğu güven için teşekkür eder, tekrar sağlığına kavuşmuş olmasından duyduğumuz mutluluğu sevenleri ile paylaşmak isterim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim