• BIST 107.115
 • Altın 143,637
 • Dolar 3,5542
 • Euro 4,1395

  DP'li gençler toplandı

  26.07.2008 12:37
  Demokrat Parti Gençlik Kolları’nın ilk bölge toplantısı Aydın’da yapıldı. Gençler alternatif olmak için mesai verdiklerini kaydetti.
  DPli gençler toplandı
  DP'li gençler toplandı DP'li gençler toplandı DP'li gençler toplandı

  AYDINPOST ÖZEL

  Demokrat Parti Gençlik Kolları"nın ilk bölge toplantısı Aydın"da yapıldı.
  Ege Bölgesi gençlik kolları başkanlarının katıldığı toplantının başkanlığını ise DP Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Çavuşoğlu yaptı.
  Toplantıda Türkiye"nin her zamankinden daha fazla Demokrat Parti"ye ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Başkan Çavuşoğlu, 22 Temmuz seçimlerinden ders çıkarttıklarını, gerekli değişimleri de partide gerçekleştirdiklerini ifade etti.
  Başkan Fatih Çavuşoğlu ayrıca, “Aydın bizim için önemli bir kent. Şehit başvekilimizin memleketi. Ve Aydın DP"nin kalesi haline gelmiş bir geleneğe sahiptir. Önümüzdeki dönemde neler yapabileceğimizi istişare edeceğimiz bir toplantı öncesinde konuşmak istedik. Yurt genelinde gerçekleştirilecek bölge toplantılarıyla beyin fırtınası gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.
  Çavuşoğlu, “6 Ocak"ta Demokrat Parti"de yeni bir dönem başladı. O tarihten bu yana ortaya yeni bir siyasi anlayış koymaya çalışmaktayız. Türkiye"nin önüne alternatif bir hareket koymak adına mesai veriyoruz. Sayın Soylu"nun farklı bir siyaset üslubu var. Anadolu"yu karış karış dolaşıyoruz. Gerçekten arabalarda uyuyoruz. Yorucu bir tempo. Bu işi yukarıdan siyaset mühendisliği değil de, milletle ittifak yaparak, onların içinde olarak, sıkıntıları bizzat dinleyerek, iğneyle kuyu kazarcasına adım adım dolaşıyoruz. Birileriyle uzlaşmak yerine milletle uzlaşmaya çalışıyoruz. Millete kendimizi beğendirmek gibi bir kaygımız var. Partinin içini de demokratikleştirmeye çalışıyoruz. Parti tüzüğünde ciddi değişikler öngördük. Her yere ön seçimle gelineceği bir ortam sağlanacak. Parti hesapları da internetten duyurulacak. Türkiye"nin sloganlarla, günübirlik söylemler seçmenin oyu alınmıyor. Türkiye"nin önüne ciddi bir parti programı koymak noktasında 3 aydır çalışıyoruz. Partimiz iktidara geldiğinde ekonomide, sağlıkta, sporda modern bir programla çıkmak için var gücümüzde çalışıyoruz. Milletin önüne yeni bir alternatif olarak çıkmak kararlılığındayız. Demokrat Parti, Türkiye"yi yönetme konusunda tecrübesiyle köklü bir partidir. Fırsatçı 2-3 kişinin kurduğu bir siyasi parti değiliz. Milletin her zaman DP"ye ihtiyacı olmuştur. Milletin gönlünde de yeri vardır. Biz çok açık söylüyoruz. Türkiye bir alternatif arıyor. Beyaz Yürüyüş"te gezdik ve gördük. Halkta bir memnuniyetsizlik söz konusu. Ekonomik dar boğaz var. Bu iktidardan yaka silkme noktasına gelmiştir. Millet alternatifi maalesef Meclis"te de bulamıyor. Ana muhalefet halk için kavga vereceğine, ideolojik Türkiye"yi geren yaklaşımlar içerisinde. Biri dini, biri de laikliği istismar ediyor. Türkiye"de gergin bir hava, sosyal uzlaşmanın ortadan kalktığı bir hava. İnsanlar birbirine kutuplaştırılıyor. Memleket insanının sorununu düşünen yok. Çünkü Meclis"te Kırat yok. Merkez sağ yok. Bizim millete karşı çok büyük sorumluluğumuz var. Kendimize çeki düzen veriyoruz. Partimizi demokratikleştiriyoruz. Türkiye"de sıkıntılar var. İşsizlik, yokluk, açlık, savaş sonrası günleri aratan özellikle esnaf ve tarımda, dar gelirlide görüntüleriyle karşılaşıyoruz. Fabrikalar artmıyor, icra dairelerindeki dosyalar artıyor. Millet bir kurtarıcı arıyor. Millet rücu edecek. Bana kalırca millet, kürkçü dükkanına da geri dönecek”
  diye konuştu.
  Başkan Fatih Çavuşoğlu, “Büyük siyasi hareketler zaman zaman krizler yaşar. Bu aynı krizlerden CHP"de geçmiştir. Kırat da büyük zaferlere kolay ulaşmadı. Umutsuzluğa kapılmıyoruz. Gençler olarak bir yürüyüşe çıktık. 7 bölge gezeceğiz. Yine araçlarda yatarak, böyle uykusuz belki de ilkel şartlarda gezimizi sürdüreceğiz. Gezilerimizi yaparken de bir slogan ortaya koyduk. “Bizden başka kim?” yani Türkiye"yi bu sıkıntılardan, dar boğazdan, işsizlikten, kavgadan, kim kurtaracak? Demokrat Parti"den başka kim kurtaracak? Bizden başka kim? Kendimize de gönderme yapıyoruz. Bizler, yani gençler kurtaracak. Biz kendimize son derece güveniyoruz. Türkiye"nin aradığı lider Süleyman Soylu olacak. Kırat yeniden milletin gelip kendisini teslim edeceği, bizi kavgasız yönet, ülkemizi kalkındır, işsizliğe çare bul, dışarıda onurlu olsun diyeceği nokta olacaktır. Yeni bir seçim dönemi geliyor. Biz de bu döneme hazırlanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

  DP Gençlik Kolları başkanları toplu halde fotoğraf çektirdi.

  Fotoğraf: Erman ÇETİN

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim