• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Döver'den uyarı

  23.07.2009 23:36
  Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Döver, kayıt dışı ekonominin önlenmesiyle ilgili acil çözümler alınması gerektiğini belirterek, “Kayıt dışı, kalitesiz hizmet ve üretim sebebiyle, devlet vergi toplayamamakta, yük mevcut vergi mükelleflerin
  Döverden uyarı
  Döver'den uyarı Döver'den uyarı Döver'den uyarı

  Döver, kayıt dışı ekonominin önlenmesiyle ilgili acil çözümlerin gerekli olduğunun altını çizerek, “Kayıt dışı ekonominin önlenmesi için acil çözümler üretilmesi gerekmektedir. Kayıt dışı, kalitesiz hizmet ve üretim sebebiyle, devlet vergi toplayamamakta, yük mevcut vergi mükelleflerin sırtında kalmaktadır. Bu sorunun çözülmesi için vergi sisteminin yeniden yapılandırılması, mevcut sistemde bulunan sıkıntıların çözümlenerek vergi mevzuatın daha basit ve sade hale getirilmesi gerekmektedir” dedi.
  Didim,"in son yıllarda hızla gelişen inşaat ve turizm sektörlerindeki yabancı yatırımcılar için,de cazibe merkezi haline geldiğini kaydeden Döver, “Kayıt dışı, kalitesiz hizmet ve üretim sebebiyle, devlet vergi toplayamamakta, yük mevcut vergi mükelleflerin sırtında kalmaktadır. Bu sorunun çözülmesi için vergi sisteminin yeniden yapılandırılması, mevcut sistemde bulunan sıkıntıların çözümlenerek vergi mevzuatın daha basit ve sade hale getirilmesi gerekmektedir. Bir ülkenin vergi gelirleri ne kadar yüksekse, gelişmişlik düzeyi de o kadar yüksektir. Biz inanıyoruz ki Türkiye"miz, vergisini ödeyen, istihdam yaratan, ihracat yapan yetişmiş insanlarımızın omuzlarında yükselecektir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim