• BIST 107.458
 • Altın 142,495
 • Dolar 3,5515
 • Euro 4,1343

  Diyanet-Sen'den tepki

  26.05.2008 10:12
  Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Aydın, CHP'li Önder Sav'ın özür dilemesini beklediklerini belirtti.
  Diyanet-Senden tepki
  Diyanet-Sen'den tepki Diyanet-Sen'den tepki Diyanet-Sen'den tepki

  Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Aydın, yaptığı basın açıklaması ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Önder Sav'dan özür dilemesini beklediklerini söyledi. Rıdvan Aydın CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın“Hac ve Peygamber Efendimizle ilgili sarf ettiği sözler bizleri ve dinine ve inançlara saygı duyan halkımızı şok etmiş ve üzmüştür” dedi.
  CHP'li Sav'ın açıkça, Müslümanlarla dini inanç ve değerlerle alay ettiğini ifade eden Diyanet Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Aydın “Televizyon ve gazetelerden öğrendiğimiz kadarıyla Ankara Emirdağ İlçesine giden Önder Sav İlçe Belediye Başkanına ziyaretinde yanlarına gelen ve partili olan ve hacca gitme arzusunda olduğunu belirten Mustafa Ünal'ın bu duygularına karşı sarf ettiği alaylı sözler bizleri üzmüştür. Türkiye Cumhuriyeti ve CHP'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün inanca ve dindar insanlara saygı konusunda ne kadar hassas olduğuna dair pek çok örnekler vardır. Üzerinde yaşadığımız şehit kanlarıyla sulanmış büyük bir medeniyetin kalesi Anadolu'ya aziz milletimizin manevi değerlerine saygısızlık yapılmasını şiddetle kınıyoruz.
  Bizler Diyanet-Sen üyeleri ve yöneticileri olarak Sayın Önder Sav'ın sözlerine çok üzüldük ve etkilendik milletimiz de bundan çok rahatsız olmuş ve etkilenmiştir.
  Peygamber sevgisi zirvede olan ve bu uğurda her türlü fedakarlığı yapmış bulunan milletimizin bu manevi değerlerine yapmış olduğu saygısızlıktan dolayı halkımızdan özür dilemesini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim