• BIST 107.286
 • Altın 143,410
 • Dolar 3,5648
 • Euro 4,1530

  Didimli'nin havaalanı talebi

  05.08.2009 14:10
  Didim-Kazıklı arasındaki havaalanı yolunun iyileştirilmesi için Didim Ticaret Odası öncülüğünde “Didim-Kazıklı havaalanı yolu için bir imza da sen at” adlı imza kampanyası başlatıldı.
  Didimlinin havaalanı talebi
  Didimli'nin havaalanı talebi Didimli'nin havaalanı talebi Didimli'nin havaalanı talebi

  İmza kampanyası hakkında bilgiler veren Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, 13 Ağustos"ta Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"ın Didim"e geleceğini hatırlatarak, “Bu toplantı öncesi Didim için hayati konuların başından gelen Didim-Kazıklı Havayolunun yapılması ve bir an önce faaliyete açılması için oda olarak bir kampanya başlattık. Kampanya çerçevesinde şehrimizin değişik noktalarına afişler asarak halkımıza bu konuda destek olmaya çağıracağız. El broşürleri dağıtarak ve Başta Kaymakamımız olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, Belediyemizi, Sivil Toplum Örgütleri ve Dernekleri de bu kampanya çerçevesinde ziyaretler ederek imza kampanyamıza davet edeceğiz. Bakanın ziyaretine kadar 10 Bin imza toplamayı hedefliyoruz” dedi.
  Didim"in sadece turizm kenti ilan edilmesinin yeterli olmadığını savunan Döver, “Biz Ankara"da yaptığımız ziyaretlerde bu konuyu dile getirdik. Bu konu Didim açısından önemli ve ilçemiz turizmine çok büyük katkı sağlayacak. Hazırladığımız raporda bu konuları da anlattık. Bu raporu Didim"deki kamu kurum ve kuruluşlarına, Sivil Toplum Örgütlerine ve Derneklere dağıtacağız. Stantlar açarak imza toplayacağız. Hazırlana bu raporu da Bakanımız geldiğinde kendisine ileteceğiz” diye konuştu.
  Didim"in diğer yol sorunlarının da Bakan Günay"ın ziyareti sırasında görüşüleceğini açıklayan Döver, şunları söyledi: “Bir şeyler istemezsek kimse gelip bize yardımcı olmaz. Bu konuda çalışmalarımızı her anlamda sürdürmeliyiz”
  Açıklamanın ardından Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, ilk imzayı atarak “Didim-Kazıklı havaalanı yolu için bir imza da sen at” adlı imza kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ilçenin değişik noktalarında imza stantlarının kurulacağı belirtildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim