• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Didim'den Eğitime destek

  10.09.2008 11:33
  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi, 3 yıldan bu yana sürdürdüğü eğitime destek kampanyasını bu yılda devam ettiriyor.
  Didimden Eğitime destek
  Didim'den Eğitime destek Didim'den Eğitime destek Didim'den Eğitime destek

  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi, 3 yıldan bu yana sürdürdüğü eğitime destek kampanyasını bu yılda devam ettiriyor. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubalic, “3 yıldan bu yana kooperatif olarak eğitime katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
  2008-2009 eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılacak yardımlar hakkında bilgiler veren Başkan Kubalic “Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi olarak 3 yıldan bu yana yoksul ve ihtiyaç sahibi çocuklara giysi ve kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Yardım ettiğimiz çocuk sayısını her yıl arttırıyoruz. İlköğretimden liseye kadar okuyan tüm çocuklarımıza yardımda bulunuyoruz. Yardım edilecek çocukların da tespitini okullardan aldığımız listelerle yapıyoruz ve yardım edilecek çocukların her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Bize yardım için gelen çocuklarında nüfus cüzdanını ve bir de velisiyle gelmesini talep ediyoruz” dedi.
  Geçen yıl 40 ihtiyaç sahibi öğrenciye yardımda bulunduklarını hatırlatan Başkan Kubalic, “Bu yıl bu rakamı 60 çıkarttık. Her geçen yıl bu sayıyı arttırmaya çalışacağız. Aldığımız tüm kararlar yönetim kurulunun kararıyla uygulanıyor.Bizlerin şahsi yardımları da olacaktır.Bizim eğitime katkımız sadece bu alanda değil okulların diğer ihtiyaçlarını ve sorunlarının çözümünde de olmuştur” diye konuştu.
  Ayrıca Ramazan ayı dolayısıyla yardıma muhtaç aileler içinde yardım paketleri hazırladıklarını kaydeden Kubalic, bu paketleri tespit ettikleri aileleri ulaştıracaklarını sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim