• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Didim'de yeni adli yıl

  09.09.2009 16:47
  2009-2010 adli yılının başlaması nedeniyle Didim Cumhuriyet Başsavcılığı ve Didim Baro Temsilciliği tarafından koktey düzenlendi.
  Didimde yeni adli yıl
  Didim'de yeni adli yıl Didim'de yeni adli yıl Didim'de yeni adli yıl

  Didim Adliyesi"nde düzenlenen kokteyl Didim Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Ayhan Binay, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ, Akyeniköy Belediye Başkanı Yusuf Deveci, Akbük Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı, Didim Baro temsilcisi Şükrü Ulusoy, Belediye Meclis Üyeleri, Siyesi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve Baroya bağlı avukatlar katıldı.
  Kokteylin açılış konuşmasını yapan Didim Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ, “Adli yılımızın açılışında sizlerle beraber olmaktan mutluyuz. Yeni dönemde aramızdan ayrılan ve aramıza yeni katılanlar oldu. Bu dönemde yeni arkadaşlara hoş geldin derken aramızda katılanlara da başarılar diliyorum” dedi.
  Aydın Barosu Didim Temsilcisi Şükrü Ulusoy ise, “Her adli yıl açılışında, ülkemizdeki yargı sisteminin aksaklıklarından bahsederek bunların çözülemediğini dile getiri dururuz. Ancak her adli yıl açılışında üzüntüyle görüyoruz ki, çözülmesi bir yana giderek sorunlar artmaktadır. Açılması en kolay fakülte olan hukuk fakültelerinin hiçbir altyapı ve öğretim üyesi olmaksızın önüne gelen yere açılması yargıda kalite ve nitelik sorununu gündeme getirmektedir. Bu nedenle hukuk fakültesi açılmasının belli plana bağlanması ve avukatlık mesleğine girişin mutlaka sınav ile yapılması şarttır.Yine adaletin ortaya çıkartılmasına yönelik; hakim, savcı, avukat ilişkilerinde karşılıklı işbirliği, güven ve hoşgörünün sağlanması şarttır. Ülkemizde her geçen gün aşılan maddi manevi değerlerin korunmasında biz hukukçulara diyalog ve işbirliği anlamında, topluma öncülük etme anlamında büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Son dönemde ülkemizde gerginleşen siyasi tablonun normalleştirilmesi, diyalogun sağlanması için, gerekli çabalara, tüm siyasi partilerin yanı sıra tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının katılması düşüncesindeyiz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim