• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Didim'de seçim çalışmaları

  16.03.2009 16:58
  Didim Belediye Başkanı ve CHP Didim Belediye Başkan adayı Mümin Kamacı, seçim beyannamesinde yer alan yeni dönem projelerini kamuoyuna tanıttı.
  Didimde seçim çalışmaları
  Didim'de seçim çalışmaları Didim'de seçim çalışmaları Didim'de seçim çalışmaları

  Didim Beach Elegance Resort"ta yapılan toplantıya Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Döver, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Ümit Soneren, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, Didim Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, Mimarlar Odası Didim Temsilcisi Burhan Çolak ve CHP Belediye Meclis Üyesi adayları katıldı.
  Geçen 5 yıllık içerisinde Didim"in Türkiye"nin en iyi ilçeleri arasına girmesi için çalıştıklarını savunan Belediye Başkanı Mümin Kamacı, “Göreve geldiklerimizde yaptıklarımız ortada. Katı atık tesisi, depolama alanı, itfaiye ve acil afet merkezi gibi çalışmalar yaptık. İtfaiye ve huzurevini önümüzdeki günlerde açacağız. Altınkum"da yaptığımız çalışmalar neticesinde bir dünya sahili haline getirdik. Gümrük Limanını açtık. Bu sayede Didim"i Deniz turizmine açtık. Önümüzdeki günlerde Yat Limanını da açacağız. Biz halktan aldığımız güçle bu çalışmaları yaptık ve yapacağız. Biz halkımızın desteğiyle ve güçle bunları yaptık yeni dönemde de bu mega projeleri yapacağız” dedi.
  Yeni dönem çalışmalarını “6 Mega Proje” başlığı altında topladığına işaret eden Başkan Kamacı, Didim"in turizm potansiyelini önümüzdeki 5 yıl içinde 3"e katlayacaklarını iddia etti. Gümrük kapısıyla Didim"in lüks kurvaziyerlere ev sahipliği yapacağını ifade eden Kamcı, “Yine bu yaz hizmete girecek olan Türkiye"nin en büyük yat limanıyla Didim"i dünyaya tanıyacak. Yurtdışında yapılan anketlerde Altınkum dünyada ilk 10 giriyor” diyen Kamacı “Büyük kentlerde bile olmayan Katı Atık ve Arıtma Tesislerimizle, Geri Dönüşüm çalışmalarımızla gurur duyuyoruz. Çevre ve altyapı sorununu bir arada çözebilmiş ender turizm merkezlerinden biriyiz. Sadece Ege"de değil, tüm Türkiye"de yatırıma en uygun destinasyon haline gelen Didim, bu 6 dev projesiyle dünya turizm liginde en üst sıralara çıkacaktır. Bu projeler kapsamında hem Altınkum ve çevresini düzenleyeceğiz hem de Aytepe, Mavişehir ve Fevzipaşa"yı da Altınkum"a alternatif sahiller haline getireceğiz” diye konuştu.
  Yeni dönem projelerini sinevizyon eşliğinde anlatan Başkan Kamacı; projelerini Kültür Merkezi, Kent Meydanı, Aytepe Projesi, Fevzi Paşa Projesi, Eski Köy (Yoran) Projesi ve Mavişehir Projesi olarak sıraladı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim