• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Didim'de otopark kargaşası

  16.07.2009 15:56
  Didim Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda ilçe merkezindeki bazı cadde ve sokaklarda ücretli otopark uygulamasının başlatılması, beraberinde bazı karışıklıkları da getirdi.
  Didimde otopark kargaşası
  Didim'de otopark kargaşası Didim'de otopark kargaşası Didim'de otopark kargaşası

  Didim Belediye Meclisi"nin aldığı kararın ardından yapılan ihale kapsamında şehir merkezindeki bazı araç park yerlerinin ücretli hale gelmesinden sonra ortaya çıkan bazı olumsuz tablolar vatandaşın tepkisini çekerken, Didim Belediyesi"nce açıklanan ücretli yerlerin dışında kalan yerlerden de otopark ücretin alınması vatandaşın kafasını karıştırdı.
  Otopark ücretleriyle ortaya çıkan karışıklıkla ilgili olarak konuşan Didim Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu, “Belediyemizce yapılan ihale kapsamında bazı yerler ücretlendirmeye tabii tutuldu. Bu yerlerde karışıklıklar olduğuyla ilgili şikâyetler aldık ve Encümen kararıyla otopark ücreti alınacak yerlerin çizimi yapılacak. Bu çizimler dahilinde yerler belirlenecek” dedi.
  Belediye Başkan Yardımcısı Karaoğlu, yerleri yeniden belirlenecek ücretli otopark yerlerin tabelalarla da belirtileceğini söyleyerek, “Çizimi yapılan yerlerin dışındaki alanlardan ücret alınmayacak. Ayrıca Mahalle aralarındaki ücretli yerlerde evi bulunan konut sahipleri ise aylık 30 TL ücret vererek buradan park yeri alabilecekler. Bu uygulama ise Cumhuriyet Caddesinde geçerli olmayacak, çünkü burada bir sirkülasyon sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
  Karaoğlu ayrıca ücretli otopark hizmeti için gezici abonelik işleminin de yapılabileceğini dile getirerek, “Aylık 70 TL veren kişiler gezici abone olabilecek ve bu ücretli belirlenen yerlere istediği yer ve zamanda kullanabilecek. Oteller içinse aylık 100 TL otopark ücreti belirledik. Bu yerlerde oteller ne kadar otopark yeri istiyorsa örneğin 3-5-7 araçlık. O alan onlara tahsis edilecek ve o yerleri sadece oteller kullanabilecek. Ayrıca yine büyük işletmeler içinde aynı şekilde ayık 100 TL ücretle buralar kişilere tahsisi edilecek” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim