• BIST 107.269
 • Altın 143,382
 • Dolar 3,5630
 • Euro 4,1658

  Didim'de meclis toplandı

  06.05.2009 16:43
  Didim Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı oturumu Belediye Başkanı Mümin Kamacı başkanlığında yapıldı.
  Didimde meclis toplandı
  Didim'de meclis toplandı Didim'de meclis toplandı Didim'de meclis toplandı

  Belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın yönettiği Didim Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk oturumuna mazeretli olan Meclis Üyesi Osman Ayyıldız katılmadı. Gündemin ilk maddesinde yer alan Belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın Yunanistan Seyahati konusu görüşüldü.
  Konuyla ilgili meclisi bilgilendiren Başkan Kamacı, “8–9-10 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan"a davet edildik. Bu ziyarette Türkiye"den giden Rumların oluşturduğu köyde bir takım etkinliklere katılacağız. Aynı zamanda bu köyle kardeş şehir olduğumuz için orada görüşmelerimiz olacak. Aynı zamanda Yunanistan Dış Ticaret Müsteşarı ve Yunanistan Turizm Bakanı il görüşmelerimiz olacak. Bu anlamda Batı Trakya Türkleri ile Turizm ve Ticaret konularını geliştirmek ve Ege Denizin de bulunan ve hemen karşımızda bulunan adalar konusunda görüşmelerimiz olacak” dedi.
  Başkan Kamacı"nın Yunanistan ziyaretinin içeriğini açıklamasının ardından, gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.
  Gündemin 4. maddesinde yer alan Belediye ait spor tesislerinin Kullanım Hakkının 10 yıl süre ile Didim Belediyespor"a tahsis edilmesi konusu görüşüldü. Daha önce Oracyle tarafından yaptırılan 2 adet spor sahasının Belediyespor"a tahsis edileceğini belirten Başkan Kamacı “Bu spor alanlarını biz kullanımı için vereceğiz. Bu sahalardan birini halı saha diğerini ise voleybol ve basketbol sahası olarak kulübe ve halkın hizmetine tahsis edilecek. Ayrıca burada çay bahçesi gibi eğlence mekânları da oluşturulacak. İsterse kulüp burayı işletecek isterse kiraya vererek gelir elde edebilecek” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim