• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Didim'de kongre heyecanı

  03.03.2009 13:37
  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulu yapıldı.
  Didimde kongre heyecanı
  Didim'de kongre heyecanı Didim'de kongre heyecanı Didim'de kongre heyecanı

  Didim Belediye Düğün Salonu"nda yapılan genel kurula Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlik Başkanı Necip Saraç, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, çevre ilçe ve beldelerdeki kooperatif başkanları ile siyasi parti temsilcileri katıldı.
  Divan başkanlığını Ali Çakan"ın yaptığı genel kurulda kooperatifin yönetim ve denetim kurulu raporları, bilanço ve gelir-gider hesapları okunarak karara bağlandı. Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi"nin 2008 yılı bütçesinin 125 bin TL kar yaptığı ve 2009 yılında da 145 bin TL kar beklendiği ifade edildi.
  Genel kurulda konuşan Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, “Kooperatifimizden üyelerimiz kefil usulüyle kooperatifimizden para çekiyor. Bizde borçludan çektikleri kredi karşılığında ipotek istiyoruz. Borçlu kredisini ödeyemezse borcu kefiller ödüyor. Bizde bir karar alarak borçludan aldığımız ipotekleri kefillere verilmesi yönünde karar aldık. Bundan sonra borçlu kredisini ödemezse ipotekli mallar borcu ödeyen kefile geçecek” dedi.
  Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlik Başkanı Necip Saraç da, kongrelerin hesap verme günü olduğuna işaret ederek, “Bugün bizim bayram günlerimizden biri, çünkü bugün hesabımızı üyelerimize veriyoruz. Ülkemizin şuan tüm dünyada var olan bir krizin içerisinde ama inşallah güzel günler yakında geleceğine inanıyorum. Didimli esnaf kardeşlerimizin de yakın zamanda işlerinin açılacağını ümit ediyorum” diye konuştu.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim